Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Konyaaltı ilçesindeki kırsal ve merkez mahallelerdeki yolları yaz sezonuna hazırlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında yol açma, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.

Saklıkent Yolu Onarımda

Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Mehmet Özcan, Saklıkent, Derbent, Harımyurt ve Mağlaz mevkilerinde bulunan yolların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştirdiklerini belirtti. Özcan, bu alanlarda bulunan göçük ve yıpranmış yolların tadilatını yaptıklarını ve Doyran bölgesinden başlayarak Saklıkent, Derbent, Harımyurt, Mağlaz mevkilerinde yol bakım ve onarım çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

Ekipler Yoğun Çalışma Yürütüyor

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Doğan Akman, kış aylarında yağışın çok olması nedeniyle kırsalda bozulan yolların olduğunu belirtti. Akman, vatandaşların ulaşım sıkıntısı çekmemesi için mayıs ayında başlatılacak olan çalışmalara mart ayında başladıklarını ve Hisarçandır’dan başladıkları yol bakım ve onarım çalışmalarını Üçoluk yaylasında bulunan Güblen-Aladağ yolunda sürdürdüklerini ifade etti.

Tokat'ta beş dakika arayla iki deprem: Okullar tatil edildi! Bakan'dan açıklama geldi Tokat'ta beş dakika arayla iki deprem: Okullar tatil edildi! Bakan'dan açıklama geldi

Halkın Mağduriyeti Gideriliyor

Üçoluk Mahallesi Muhtarı Ali Bilhan Emik, bozuk yollar nedeniyle zorluk yaşadıklarını dile getirdi. Emik, Konyaaltı Belediyesi ekiplerinin talepler doğrultusunda mahallelerinde yoğun bir çalışma yürüttüğünü ve halkın bozuk yollardan dolayı mağdur durumda olduğunu belirtti. Emik, yolların bakım, onarım ve tadilat işlerini yürüten ekipler ile taleplerini geri çevirmeyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e teşekkür etti.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten