Kepez'de Son Toplantı Kepez'de Son Toplantı

Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi, yetişkin ve çocuklar için tiyatro ve dans eğitimlerini başlatıyor. Bu eğitimler kapsamında, Antalya’da ilk kez yetişkinlere bale eğitimi sunulacak.

Eğitimler 5 Şubat’ta Başlıyor

5 Şubat Pazartesi günü Konyaaltı Sanat ve Eğitim Merkezi’nde (KONSEM) başlayacak olan tiyatro ve dans eğitimleri, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak verilecek. Eğitimler, çocuklara tiyatro, doğaçlama tiyatro ve çocuk balesi kursları sunarken, yetişkinlere ise bale eğitimi sunacak. Eğitimler yetişkinler için hafta içi akşam saatlerinde, çocuklar için ise hafta sonunda gerçekleştirilecek.

Konyaaltı Belediyesi’nden Açıklama

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kurslara olan ilginin oldukça yoğun olduğunu belirtti. Esen, “Çocuklarımızın gelişimini çok önemsiyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunmak, hayal dünyalarını daha güçlü kılmak, yeteneklerini geliştirmek, geleceğin hem seyircilerini hem de oyuncularını yetiştirmek için Konyaaltı Belediyesi olarak bu kursları açtık. Aynı zamanda yetişkinlere yönelik de bale kursları açıyoruz. Antalya’da ilk kez Konyaaltı’nda yetişkinlere özel bale kursu açılıyor. Kurslarımıza ilginin yoğun olması sevindirici” dedi.

Kurslara Yoğun İlgi

Tiyatro Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Haluk Cömert, kurslara çocuk ve yetişkinlerin ilgi gösterdiğini ve eğitimlere 5 Şubat’ta başlayacaklarını açıkladı. Cömert, “Tiyatronun yanı sıra çocuklara ve yetişkinlere yönelik bale eğitimlerine de başlıyoruz. Özellikle yetişkin balesine ilgi çok yoğun oldu. Yurttaşlarımızın yanı sıra yabancılar da yetişkin balesi kursumuza yoğun ilgi gösteriyor. Yetişkin balesi eğitimleri Türkiye’nin büyükşehirlerinde verilmekte. Biz bu eğitimlerin Antalya’da da yapılmasını istedik. Antalya’da ilk kez yetişkin balesi eğitimlerini Konyaaltı Belediyesi olarak verecek. Bu da büyük mutluluk” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi