Konyaaltı Belediyesi tarafından başlatılan “Atıl Kitap Kampanyası” hızla büyümekte. Kampanya kapsamında evlerden toplanan test kitapları, Konyaaltı Belediyesi’nin Gürsu Mahallesi’nde bulunan KONSEM Etüt Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan gençlere dağıtılıyor.

Manavgat'tan Çağrı! Vatandaşın Çığlığına Kulak Verin Manavgat'tan Çağrı! Vatandaşın Çığlığına Kulak Verin

Kampanyanın Detayları

“Atıl Kitap Kampanyası” kapsamında, kullanılmayan test kitapları başta olmak üzere tüm kitaplar, belediye ekipleri tarafından vatandaşların evlerinden toplanıyor. Toplanan kitaplar, KOSHİM Kütüphanesi’ne getirilerek ayrıştırılıyor. Kullanılamayacak durumda olan kitaplar geri dönüşüm için gönderilirken, güncelliğini yitirmemiş ve kullanılabilir durumda olan kitaplar, lise ve üniversite hazırlık dönemindeki öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor.

Kampanyanın Öğrencilere Katkısı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sıfır atık projesi kapsamında yaptıkları kitap toplama kampanyasının öğrencilerin bütçelerine katkı sağladığını belirtiyor. Başkan Esen, “Bu kitaplar umarım öğrencilerimizin akademik başarılarına katkı sağlar ve istedikleri üniversiteleri kazanmalarında etkili olur” diyor.

A W123373 04

KONSEM Etüt Merkezi’ndeki Eğitimler

Gürsu ETÜT Merkezi Bina Sorumlusu Hande Geyikçi, Atıl Kitap Kampanyası kapsamında toplanan kitapları merkezde eğitim gören öğrencilere dağıttıklarını söylüyor. Geyikçi, “Burası ücretsiz bir etüt merkezi. Tüm derslerden öğretmenlerimiz var. Öğrencilerimize bireysel etütlerimiz oluyor. Rehberlik dersiyle onlara psikolojik destek sağlıyoruz. Bu yıl öğrenci koçluğu da başlattık. Eğitim seviyeleri, sınavlardaki başarı durumlarına göre öğrencilerimize özel ders programları hazırlıyoruz” diyor.

Öğrencilerin Görüşleri

KONSEM Etüt Merkezi’nde eğitim gören Şan Turgut Şahinoğlu ve Rabia Kılıç, merkezin ve öğretmenlerin kendilerine çok yardımcı olduğunu ve dağıtılan çalışma kitaplarının mutluluk verdiğini belirtiyorlar. Atıl Kitap Kampanyası’ndan yararlanmak isteyen öğrencilerin Gürsu Mahallesi’nde yer alan KOSHİM binasına gelerek kitapları ücretsiz şekilde alabileceği bildiriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi