Konyaaltı Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinliklerle, öğrenciler yerli malı üretme ve tüketme konusunda bilinçlendirildi. Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, çocuklara yerli malı üretim ve bilinçli kullanımının önemini küçük yaşlarda kazandırmayı hedefliyor.

Yöresel Ürün ve meyveler 

Okul Müdürü Nur Daryal, Müdür Yardımcısı Ezgi Durukan Yıldırımer ve Hafize Işlak’ın da katıldığı etkinliklerde, birinci sınıf öğrencileri öğretmenleri Nurten Yurtkulu önderliğinde Türk kültürüne ait eşyalarla nostaljik bir köşe oluşturdu. Etkinlikte, yöresel ürünler ve meyveler ikram edildi.

Keyifli zaman geçerdiler

Yerli Malı Haftası, yerli malı üretimi ve tüketiminin artırılması, bilinçli tüketim ve insanların parasını, eşyasını ve zamanını tutumlu kullanmayı hedefliyor. Çocuklar, hafta boyunca yerli ürünleri tadarak keyifli zaman geçirdi.A W103130 01

Öğrenciler Mutlu

Öğrenciler, evlerinden getirdikleri lezzetli yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğretmenler, çocuklara yerli malı kullanmanın teşvik edilmesi gerektiğini ve yerli malı tüketiminin milli ekonomi için ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. 

A W103130 02

Kaynak: İHA