Konyaaltı Belediyesi, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını Türkiye standartlarının üzerine çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, hizmete sunduğu 176 parkın yanı sıra, yapımı devam eden parklarla da bu miktarı artırmayı hedefliyor.

Konyaaltı’nda Yeşil Alanlar Artıyor

Konyaaltı Belediyesi, ilçenin dört bir yanında yaptığı çalışmalarla kente yeşil alan kazandırmaya devam ediyor. Belediye son olarak Mollayusuf Mahallesi 1465 sokakta yapımını sürdürdüğü parkta, çocuk oyun alanları, spor sahası, oturma yerleri ve ailelerin çocuklarıyla vakit geçireceği yeşil alanlar yer alacak.

Engelli Vatandaşlar Unutulmadı

Parkın altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, engelli vatandaşların da düşünüldüğü bir park oluşturuyor. Parkın giriş ve çıkışlarının yanı sıra iç yapısı da engelli vatandaşların rahat bir şekilde parkı kullanmasını sağlayacak şekilde düzenleniyor.

Yeşil Alan Miktarı Türkiye Standartlarının Üzerinde

176 parkı hizmete sunan Konyaaltı Belediyesi, yaptığı park ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını da Türkiye standartlarının üzerine çıkardı.

Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ne işe yarar? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ne işe yarar? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı?

Kendi İmkanlarıyla Üretim Yapılıyor
Konyaaltı Belediyesi Başkanı Semih Esen, park, sosyal yaşam alanları vb. yerlerde kullandıkları ahşap mobilyaları, süs bitkileri ve ağaçları kurdukları atölyelerde ürettiklerini söyledi. Kendi imkanlarıyla üretim yaparak önemli ölçüde tasarruf sağladıklarını belirten Başkan Esen, “Yurttaşlarımızın ihtiyaç duyduğu ve uygun olan her bölgeye park yapımımız devam edecek. Çünkü insanlar dışarı çıktığında rahat nefes alacağı, çocuklarıyla keyifli vakit geçireceği alanlara ihtiyaçı var. Biz de bu yöndeki hizmetlerimizi tüm gayretimizle sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten