Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirilen 200 milyon TL değerindeki Konyaaltı Liman Halk Plajı’nı düzenlenen törenle halkın kullanımına açtı.

Konyaaltı Liman Halk Plajı Projesi

Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Liman Halk Plajı projesi tamamlandı. Projenin açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Aliye Coşar, Mustafa Erdem ve CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Böcek’ten Açıklamalar

Başkan Böcek, açılışta yaptığı konuşmada, projenin 23 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere yaklaşık 74 bin metrekarelik bir alandan oluştuğunu belirtti. Bisiklet yolu, park alanları ve seyir terasıyla alanın modern bir görüntüye kavuştuğunu ifade etti.

Mavi Bayrak Sayısını Arttırdık

Başkan Böcek, Kültür ve Turizm Bakanı’nın son zamanlarda sahillerdeki Mavi Bayraklardan bahsettiğine değindi ve Türkiye’de bir ilke imza atarak denizlerimizi 22 termal kamerayla denetlediklerini belirtti.

Raylı Sistem İçin Büyükşehir Ödedi

Başkan Böcek, Meydan-Expo arasındaki ikinci etap raylı sistemi devlet yapıyor gibi vatandaştan oy toplandığını ve seçimi kaybedince raylı sistemin 379 milyon lirasını Büyükşehir Belediyesi’nden tahsil ettiklerini belirtti. Bu parayla 50 kreş, 15 okul, 15 tane yurt yapabileceklerini ifade etti.

Başkan Böcek’in Projeleri

Başarır, Başkan Böcek’in Antalya’nın en güzel plajını halka açtığını ve halk plajı, halk sofrası, halk dinlenme tesisleri gibi kavramları yeniden gündeme getirdiğini belirtti. Başarır, “Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz” dedi ve Başkan Böcek’e teşekkür etti.

Hindistan’dan Türk tersanesine kötü haber Hindistan’dan Türk tersanesine kötü haber

Diğer İllere Örnek Olacak

Başarır, CHP’li belediye başkanlarının insana dokunan projeler ürettiğini vurguladı. Başarır, “Günlerdir Muhittin Başkan’ı seyrediyorum. Her gün açılış, her gün hizmet var. Her gün başkanı takip etmekten sosyal medyada yoruluyorum” dedi ve Antalya’nın her tarafını Konyaaltı yapacaklarını belirtti.

Konyaaltı Liman Halk Plajı Açıldı

Konuşmaların ardından Başkan Muhittin Böcek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, milletvekilleri, meclis üyeleri ve protokolün katılımıyla Konyaaltı Liman Halk Plajı’nın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra ise açılış törenine katılan bisiklet gruplarının Konyaaltı Sahili’nde gerçekleştireceği bisiklet sürüşünün ilk startı verildi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten