Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri

İzmir'de yaşayan ve kolon kanseri teşhisi konulan 84 yaşındaki Aydoğan Aksu, robotik cerrahi teknolojisi sayesinde sağlığına kavuştu. Aksu, tedavi süreci hakkında, "Kısa sürede sağlığıma tekrar kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.

Robotik Cerrahiyle Başarılı Ameliyat

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi'nde, genel cerrahi bölümünden Doç. Dr. Tayfun Yoldaş ve Prof. Dr. Özgür Fırat liderliğindeki ekip, başarılı bir kolon kanseri ameliyatı gerçekleştirdi. Aydoğan Aksu, Da Vinci robotik cerrahi ile yapılan ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.

Robotik Cerrahinin Avantajları

Doç. Dr. Tayfun Yoldaş, yaptığı açıklamada, "Robotik cerrahi, yeni ve güncel bir yöntemdir. Hastanemizde çeşitli branşlarda kullanılmaktadır. Hastalarımız, robotik cerrahinin avantajlarını duyup gelmektedirler. Robotik cerrahi, daha az travmaya neden olmakta ve hastaların daha hızlı iyileşmesine olanak sağlamaktadır" dedi.

Hasta Deneyimi: "Kısa Sürede Şifa Buldum"

Kendisine kolon kanseri teşhisi konulduğunu belirten Aydoğan Aksu, ameliyat sonrası sağlığına kısa sürede kavuştuğunu ifade etti. Aksu, "Teşhis konulduktan sonra hızlıca ameliyat edildim ve şu anda kendimi iyi hissediyorum. Robotik cerrahi ile daha çabuk taburcu olacağım. Birkaç delik açılıyor, hepsi bu kadar" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA