Kepez Belediyesi, çocukların yeşil bir şehirde büyümesini ve oyun aktivitelerini güvenli alanlarda gerçekleştirmesini sağlamak için yeni park yatırımlarına hız verdi. Güneş Mahallesi’ndeki çocuklar, 6 bin 488 metrekarelik geniş bir yeşil alana kavuştu.

Yeşil Alan Yatırımlarıyla Kepez’in Dönüşümü

Başkan Mesut Kocagöz’ün liderliğinde, Kepez Belediyesi yeşil alan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçenin birçok noktasında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mahalle parklarının inşasını da üstleniyor.

Güneş Mahallesi’ne Yeşil Bir Soluk

Güneş Mahallesi, imara uygun şehirleşme sürecinin tamamlanma aşamasına gelirken, büyük bir yeşil alan kazandı. Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi’nde, imar planında yeşil alan olarak belirlenen 6 bin 498 m2’lik alanda park çalışması gerçekleştirildi.

Zeytinli Park Güneş’i Aydınlatıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park alanındaki mevcut ağaçları korurken, 50’den fazla yetişmiş zeytin ağacı da dikti. Çocuk oyun parkı ve açık hava spor aletlerinin montajı tamamlanan yeşil alana, ahşap oturma mobilyaları da yerleştirildi.

Kemer Belediyesi’nden Öğrencilere Piknik Sürprizi Kemer Belediyesi’nden Öğrencilere Piknik Sürprizi

Yeşil Alanların Tamamlanması ve Etkisi

Sulama ve elektrik tesisatı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, çim ekimi öncesi toprak tesviyesi yapıldı. Toprak tesviyesinden sonra alana çim ekildi ve parkın yapımı tamamlandı. Yeni park çalışması, bölgenin imara uygun şehirleşmesine katkı sağlarken, görsel bir kirlilikten yeşil bir güzelliğe dönüştü.

Çocukların Teşekkür Mesajları

Yeni park çalışmaları, en çok çocukları mutlu ediyor. Kepez’in çocukları, yeni parklar sayesinde yeşil bir şehirde büyüme imkanına kavuşuyor ve oyun aktivitelerini güvenli alanlarda gerçekleştiriyor. Güneş Mahallesi’nin çocukları, park hizmetinden dolayı Başkan Mesut Kocagöz’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten