Kocaeli'de, iki genç kız arkadaşını tac*z ettiği iddiasıyla yargılanan 52 yaşındaki bir adamın, 14 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya olduğu bildirildi. Suçlamalar, 2020 yazı ve 2022 Ocak ayı arasında gerçekleştiği iddia edilen olaylara dayanıyor.

Sakarya'da Akaryakıt İstasyonunda Facia! Sakarya'da Akaryakıt İstasyonunda Facia!

İddiaya göre, Kocaeli'de yaşayan H.N.Y. (11) ve S.N.B. (12) adlı kız çocukları, arkadaşlarının babası olan İ.K. (52) tarafından cins*l istismara maruz kaldıklarını ileri sürdü. Çocukların öğretmenlerine durumu anlatması üzerine konu polis tarafından ele alındı. Suç duyurusunun ardından, İ.K. gözaltına alındı ve ifadesinin alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sanık hakkında "Çocuğa Karşı Cins*l İstismar" suçundan dava açıldı.

Mahkeme Duruşmaları Devam Ediyor

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada, tutuksuz sanık, tanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu. Tanıklardan biri olan mağdurlardan S.N.B'nin ablası, sanığın kendisine ve kardeşine cins*l istismarda bulunduğunu iddia etti. Ayrıca, ablasının kardeşiyle yaptığı sohbetlerde, sanığın motosiklette bacaklarına ve bikini bölgesine dokunduğunu doğruladığını söyledi. Bu ifadelerin ardından, mahkeme süreci devam ediyor.

Sanık ve Tanıkların İfadeleri

Duruşmada sanığın kızı da ifade verdi ve mağdur kızların kendisinin arkadaşları olduğunu, evlerine gelip gittiklerini belirtti. Sanık suçlamaları reddederken, sanığın kızı, mağdurların iddia edilen eylemler tarihinden sonra da sürekli eve gelmeye devam ettiklerini söyledi. Ayrıca, S.N.B'nin yalan söyleme eğiliminde olduğunu ve bu nedenle sık sık kavga ettiklerini ifade etti.

Ağır Hapis Cezası Talebi

Cumhuriyet savcısı, sanık İ.K.'nın her iki çocuğa karşı işlediği iddia edilen "çocuğa karşı cins*l sarkıntılık" suçundan ayrı ayrı 3 yıl 9 aydan 14 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutuksuz halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA