Samsung'un XR başlığına ilişkin beklentiler artıyor Samsung'un XR başlığına ilişkin beklentiler artıyor

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen '2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı' 2023 Yılı 2. Dönem çağrısı sonuçları açıklandı. KMÜ, bu çağrı kapsamında 16 projeyle destek almaya hak kazandı.

2209-A Programı 2023/2. dönem çağrısı sonuçlarına göre, KMÜ'den çeşitli fakültelerden akademisyenlerin danışmanlığını yaptığı 16 öğrenci projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü. Bu projeler, farklı disiplinlerdeki akademik çalışmaların önemli bir örneğini oluşturuyor.

KMÜ öğrencilerinin projeleri, farklı fakültelerde görev yapan birçok akademisyenin danışmanlığında gerçekleştirildi. Edebiyat Fakültesi'nden Doç. Dr. Mehmet Çakır, Mühendislik Fakültesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Güliz Toz ve Dr. Öğretim Üyesi Cemaleddin Şimşek, Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Orkun Erkayıran, Dr. Öğretim Üyesi Demet Çelik, Dr. Öğretim Üyesi Özlem Yılmaz Demirel ve Dr. Öğretim Üyesi Şemsi Gül Yılmaz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan Öğretim Görevlisi Hatice Çağla Özdamar, Spor Bilimleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Murat Tekin, Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç, Doç. Dr. Veysel Temel ve Doç. Dr. Erhan Devrilmez, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndan Öğretim Görevlisi Kutlu Çevik ile Tıp Fakültesi'nden Doç. Dr. Abdülhadi Cihangir Uğuz, bu projelerin danışmanlığını üstlendi.

KMÜ öğrencileri TÜBİTAK'tan destek aldı

Rektör'den Tebrik Mesajı

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, desteklenen projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gavgalı, 'İnovasyonun her geçen gün daha da önem kazandığı bir dönemde fikirleri ve çözüm önerileri ile yazdıkları projeleri ile TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanan değerli öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi bu dönemde yalnız bırakmayan ve danışmalığı yapan kıymetli hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum' şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA