Türkiye'nin en önemli mavi yolculuk rotalarından biri olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tekne turları ile ziyaret ettiği Kleopatra Adası'nın yanındaki Fener Adası'nda bulunan Türk Bayrağı'nın yırtık olması tatilcilerin tepkisini çekiyor. Adadaki Deniz Feneri'nin yanına kimin tarafından dikildiği bilinmeyen bayrak, rüzgârın etkisiyle yıprandı.

Duyarlı bir tatilci, solmuş ve yırtılmış olan Türk Bayrağı'nı cep telefonuyla kayda alarak yetkililerden bayrağın değiştirilmesi için harekete geçmelerini istedi. 

A W222797 02

'Türk Bayrağı Yenilenmeli'

Bölgeye tatil için gelen Türk vatandaşı, 'Burası dünya çapında ünlü Gökova Körfezi'ndeki Kleopatra Adası, yani Sedir Adası'nın bulunduğu yer. Karşıda gördüğünüz ada ise Fener Adası. Burada bir Türk Bayrağı var, dalgalansın diye asılmış. Ancak ne yazık ki bayrağın rengi solmuş ve yıpranmış. Yetkililere buradan sesleniyorum; buraya yüzlerce, binlerce turist geliyor. Bayrağımızın bu şekilde dalgalanması üzücü. Umarım en kısa zamanda yenisiyle değiştirilir. Herkese iyi tatiller' dedi.

A W222797 01

Turizm Bölgesindeki Bayrağın Durumu Üzdü

Gökova Körfezi'nin güzelliklerini görmek için gelen tatilciler, bölgedeki tarihi ve doğal zenginliklerin yanı sıra milli sembollerin de korunması gerektiğini vurguladı. Yetkililerden, bu tür önemli turistik bölgelerdeki bayrakların düzenli olarak kontrol edilmesi ve yenilenmesi gerektiğini belirttiler.

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Kleopatra Adası'na gelen turistler, Türk Bayrağı'nın yenilenmesi konusunda duyarlılık beklediklerini ifade ederken, sosyal medya üzerinden yapılan bu çağrı, kısa sürede büyük ilgi gördü.

FTI iflası Antalya turizmini nasıl etkileyecek? 18 bin turiste ne olacak? Antalya Valisi açıkladı FTI iflası Antalya turizmini nasıl etkileyecek? 18 bin turiste ne olacak? Antalya Valisi açıkladı

Kaynak: İHA