Denizli'ye bir dizi ziyaret ve program için gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, şehirden hayran kaldı. 800 yıllık tarihi Kaleiçi Çarşısı, muhteşem doğası ile herkesi kendine hayran bırakan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ve Ege'nin en büyüğü Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'ni inceleyen Cumhurbaşkanı Tatar, Denizlili gazilerle de buluştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Denizli'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın ev sahipliğinde tarihi Kaleiçi Çarşısı'nı inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi dokuya uygun yaptığı düzenleme çalışmalarını inceleyen Cumhurbaşkanı Tatar, esnaf ile kısa süre sohbet ederek hayırlı işler diledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Denizli'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nı da inceledi. Muhteşem doğası ile herkesi kendine hayran bırakan Bağbaşı Yaylası'nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Denizlili gazilerle buluştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Denizli'yi ziyaret etti

Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada gazilik ve şehitlik mertebesinin öneminden bahsederek, 'Onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz' dedi. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın ilk şehitlerinden Albay İbrahim Karaoğlanoğlu'nun Denizlili olduğunu anlatan Başkan Zolan, KKTC ile bir ve beraber olduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar'a teşekkür etti. 

Bodrum'da sürüklenen lastik botta 33 düzensiz göçmen bulundu Bodrum'da sürüklenen lastik botta 33 düzensiz göçmen bulundu

Cumhurbaşkanı Tatar ise, KKTC'nin kuruluşunun 40. yıldönümünde olduklarını belirterek yakında Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıldönümünü birlikte kutlayacaklarını söyledi. Kahraman gazilerin 1974'te hiç de kolay olmayan bir harekata katıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, 'Gerçek kahramanlar sizlersiniz, Mehmetçiktir' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Denizli'yi ziyaret etti

Bu duygularla, Denizli'de gazilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, 'Anavatan, yavru vatan, mavi vatan birlikte geleceğe daha güçlü bir şekilde, hep birlikte yürüyeceğiz. Sizlere en kalbi duygularımla şahsım ve Kıbrıs Türk halkının sevgi, selam ve hürmetlerini getirdim. Bu bizim size olan vefamızdır. Kıbrıs Barış Harekatı olmasaydı bugün Kıbrıs bir Yunan adası olacaktı' ifadelerini yer verdi.

Kaynak: İHA