RTÜK tarafından inceleme başlatılan ve büyük bir izleyici kitlesine hitap etmeye çalışan "Kızıl Goncalar" dizisi, İstanbul'da afişlerine yapılan boyalı saldırı ile gündeme geldi.

Özcan Deniz ve Özgü Namal'ın başrollerini paylaştığı dizi, yayın hayatına başlamadan önce bazı sahneleri nedeniyle seyircilerin tepkisini çekmiş ve RTÜK tarafından incelenmeye alınmıştı.

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Kızıl Goncalar dizisinin İstanbul Şişli'de bulunan afişlerine siyah boya atılarak protesto edildi. Yapılan saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Kızıl Goncalar Saldırı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV'nin "Kızıl Goncalar" adlı dizisine ilişkin sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "FOX TV'de yayına giren son diziye ilişkin çağrı merkezimiz aracılığı ile vatandaşlarımızın şikayet bildirimleri titizlikle kayıt altına alınmaktadır. Tüm şikayetler, söz konusu yayın kuruluşunun denetimi ile sorumlu üst kurul uzmanlarımız tarafından incelenmektedir." ifadeleri kullandı.

KIZIL GONCALAR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

"Kızıl Goncalar" dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ile mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem'in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alıyor. Dizi, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen, "evlat" kavramında anneliğin/babalığın birleştirici gücünü ele alarak izleyicilere duygusal bir hikaye sunmayı amaçlıyor.

Madonna Konser Sırasında Sandalyeden Düştü Madonna Konser Sırasında Sandalyeden Düştü

Kızıl Goncalar 5

Kaynak: HABER MERKEZİ