Kırıkkale'de bulunan bir özel kreşte meydana gelen olayda, eğitmen A.K. tarafından kolundan savrulan 2,5 yaşındaki Hasan Efe Kuşdoğan'ın kafası masaya çarptı. Çocuk, çarpmanın etkisiyle yere düştü ve yaralandı.

Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı

Güvenlik Kamerası Görüntüleri Aileyi Şoke Etti

Olay, kreşin mutfak atölyesi bölümünde gerçekleşti ve güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, çocuğun masaya çarparak yere düşmesinin ardından öğretmenin ve görevlilerin panik halleri görülüyor. Aile, olayın görüntülerini izledikten sonra durumu Cumhuriyet savcılığına bildirdi ve şikayetçi oldu.

A W167958 03

"Kamera Görüntüsü Onlara Göre Yanlış Yansıyormuş"

Hasan Efe'nin babası Hasan Kuşdoğan, çocuğunun kafasına dikiş atıldığını ve gerçeği güvenlik kamerasını izlediklerinde öğrendiklerini belirtti. Kuşdoğan, öğretmenin kamerada görüldüğü şekilde olmadığını iddia ettiğini ifade etti.

"Bu Sonuçta 2,5 Yaşında 32 Aylık Bir Çocuk"

Kuşdoğan, olay sonrasında klinik yetkililerinin ambulans çağırmadığını ve çocuğunun kolundan savrulduğunu gördüklerini belirtti. Kuşdoğan, "Bu sonuçta 2,5 yaşında, 32 aylık bir çocuk. Konuşamayan, kendini ifade edemeyen bir çocuk. Biz oraya çocuğumuzu ne dövülsün diye ne de savrulsun diye götürdük. Ama sonuç bu" şeklinde konuştu.

"Kafadan Aldı Darbeyi, Kafa En Riskli Bölge"

Hasan Efe'nin annesi Özlem Kuşdoğan ise olayla ilgili olarak, "Kamera kayıtlarını izlediğinizde insanın çılgına dönmemesi imkansız bir durum. Biz çocuğumuzu önce Allah'a, sonra okuluna, öğretmenine emanet ettik. Ama hiç kimse, hiçbir Allah'ın kulu oradaki ağzı dili olmayan bir çocuğu kolundan itip, kafasını masaya vurdurup, sonra yere düşürüp, 'biz burada müdahale ettik, yarası derin değil' diyemez. Darbeyi kafadan aldı, kafa en riskli bölge" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA