Belçikalı kimya devi Azelis, Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmek için bir adım daha attı. Daha önce Türkiye’de kimyasallar ve gıda maddeleri tedarik eden 5 şirketi bünyesine katan Azelis, bu kez de Oktrade Kimya şirketini satın aldı.

Oktrade Kimya, Azelis’in Bünyesine Katıldı

Avrupa’nın en büyük sanayi şirketlerinden biri olan Azelis, 2017 yılında Oktay Öztürk tarafından kurulan ve renkli kozmetik, cilt bakımı ve güneş bakımı alanlarında faaliyet gösteren Oktrade Kimya’yı bünyesine kattı. Azelis, Türkiye’de dikkat çeken Oktrade’nin yüzde 100 hissesini satın aldı.

Azelis’in 3 Milyar Dolarlık Cirosu

Oktrade Genel Müdürü Oktay Öztürk, Azelis’e katılmanın şirketin gelişiminde önemli bir nokta olduğunu belirtti. Azelis, 2001 yılında Fransız ve İtalyan firmalarının birleşmesiyle kuruldu ve toplamda 3 milyar dolar cirosu bulunuyor.

Ünlü firma çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi Ünlü firma çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi

Azelis, Türkiye’deki Kimya Sektöründe Büyümeye Devam Ediyor

Azelis, 2018’den bu yana Tunçkaya, Tara Kimya, Ekin Kimya ve Aktaş Dış Ticaret ve bağlı iştiraki Whitecem S.A’dan özel kimyasal içeriği birimini, sonrasında da Dağaltı Kauçuk şirketlerini satın aldı. Bu satın almalar, Azelis’in Türkiye’deki kimya sektöründeki büyümesini gösteriyor.

Kaynak: Haber Merkezi