Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız' Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız'

Atv’nin popüler bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de tarihi bir an yaşandı. 19 yaşındaki genç yarışmacı, 5 milyon TL değerindeki soruya doğru yanıt vererek büyük ödülün sahibi oldu ve bu başarısıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Genç Yarışmacının Büyük Başarısı

Reyting rekorları kıran ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ adlı yarışmada, 19 yaşındaki yarışmacı Berk Göktaş, 5 milyon TL değerindeki final sorusuna doğru yanıtı vererek büyük ödülün sahibi oldu. Bu zafer, yarışmanın tarihinde bir ilk oldu.

Yarışmanın Tarihçesi

2019 yılından bu yana ünlü oyuncu Kenan İmirzalioğlu’nun sunumuyla Atv ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, geçtiğimiz aylarda büyük ödül tutarını yükseltmişti.

Final Sorusu ve Yanıtı

Genç yarışmacı, “Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, “biz bir çeşit yemeğe asla katlanamayız” diye isyan edip Hz. Musa’dan “Rabb’ine dua et de versin” diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?” sorusuna doğru yanıtı vererek 5 milyon TL’yi kazandı. Final sorusunda seçenekler arasında Mercimek, Soğan, Nohut ve Sarımsak yer alırken, genç yarışmacı ‘Nohut’ yanıtını vererek final sorusunu doğru yanıtladı.

Sosyal Medyanın Gündeminde

5 milyon TL’yi kazanan ilk yarışmacı olarak tarihe geçen genç yarışmacı, kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturdu ve çok sayıda etkileşim aldı. Bu başarısı, genç yarışmacının adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

Kaynak: Haber Merkezi