Amerikalı reality şov yıldızı ve iş kadını Kim Kardashian, ünlü sanatçı Donald Judd’un tasarımlarını izinsiz kopyaladığı iddiasıyla mahkemelik oldu. Sanatçının temsilcileri, Kardashian’ın bir YouTube videosunda yaptığı ifadeler nedeniyle dava açtılar.

Kardashian’ın Mobilya Tasarımları Tartışma Yarattı

Kardashian, minimalist çağdaş sanatçı Donald Judd’un mobilya tasarımlarını “ucuz taklitler” olarak teşvik etmekle suçlandı. Bu suçlamaların kaynağı, Kardashian’ın 2022 yılında “Skkn by Kim” markasının ofisini tanıttığı bir YouTube videosu oldu.

Kardashian, videoda ofisinin minimalist tasarımını ve büyük, şık ahşap masayı övdü. Bu tasarım, daha çok bir heykel gibi görünüyor. Kardashian, “Bu Donald Judd masaları gerçekten harika ve koltuklarla tamamen uyum sağlıyor” dedi.

Mahkeme Dosyasından Detaylar

Mahkeme dosyasına göre, Kardashian’ın mobilyalarını tedarik eden Clements Designs, masa ve sandalyelerin orijinal Judd parçaları olduğunu hiçbir zaman iddia etmediklerini belirtti. Ayrıca, vakfa sorunu Kardashian ile çözmesi için talimat verdiklerini söylediler.

Dünyada İlk! Yapay Zeka Güzellik Yarışması Başlıyor Ödül 20 Bin Dolar Dünyada İlk! Yapay Zeka Güzellik Yarışması Başlıyor Ödül 20 Bin Dolar

‘Video Başlığı Geri Çekilsin’

Davada, Kardashian’ın temsilcilerinin bir sosyal medya gönderisinde Judd Vakfı’nın tanıtımını yapmayı teklif ettikleri, ancak vakfın bunu reddettiği ve ayrıca video başlığının geri çekilmesini ancak videonun kaldırılmamasını teklif ettikleri iddia edildi.

Kaynak: Haber Merkezi