Kilis Belediye Başkanlığı için yapılan seçimlerde partilerin adayları ve aldıkları oy oranları şu şekildedir:

CHP'den Hakan Bilecen %41,72 Oyla Önde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Hakan Bilecen, %41,72'lik oy oranıyla seçimlerde öne çıktı. Bilecen, 21.702 oy alarak rakiplerinin önünde yer aldı.

AKP'den Reşit Polat %27,16 Oyla İkinci Sırada

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) adayı Reşit Polat, %27,16'lık oy oranıyla ikinci sıraya yerleşti. Polat, 14.126 oy alarak seçimlerde dikkate değer bir performans sergiledi.

MHP'den Hasan Kara %23,46 Oyla Üçüncü Sırada

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Hasan Kara, %23,46'lık oy oranıyla üçüncü sırayı elde etti. Kara, 12.204 oy alarak seçimlerde önemli bir rol oynadı.

YRP, İYİ ve ZAFER Partilerinden Gelen Sonuçlar

Yeniden Refah Partisi (YRP) adayı Ahmet Çetin %2,11 oy oranıyla, İYİ Parti adayı Yasin Topaloğlu %1,22 oy oranıyla ve ZAFER Partisi adayı Mehmet Emin Ertuğrul %0,89 oy oranıyla seçimlere katıldılar.

Hangi partilerin itirazı kabul edildi? Seçimlerin yenileneceği yerler Hangi partilerin itirazı kabul edildi? Seçimlerin yenileneceği yerler

Diğer Partilerin Sonuçları

Birçok parti ise daha düşük oy oranlarıyla seçimlerde yer aldı. Bu partiler arasında BTP, HÜDA PAR, SAADET, DEVA Partisi, Milli Yol, DEM, MİLLET, BAĞIMSIZ, ANAP, HKP, VP, HAK-PAR, TKH, DSP ve BAĞIMSIZ gibi partiler var.

Kaynak: Haber Merkezi