Dubai Polisi Selden Kurtardığı Kediyi Anbean Kameralara Yakaladı Dubai Polisi Selden Kurtardığı Kediyi Anbean Kameralara Yakaladı

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de meydana gelen Rusya'ya ait saldırılarda çok sayıda patlama yaşandı ve başkentte alarm durumu ilan edildi.

Polonya, Ukrayna'nın sınır kenti Lviv'i de hedef alan bu saldırıların ardından ülkenin hava sahasının güvenliğini sağlamak amacıyla hava kuvvetlerini aktif hale getirdiğini duyurdu. Polonya Silahlı Kuvvetleri Operasyonel Komutanlığı (RSZ) tarafından yapılan açıklamada, Polonya ve müttefik uçakları havalanmış durumda. Polonya hava sahasının güvenliğini sağlamak için gerekli tüm prosedürler aktif hale getirildi ve RSZ, durumu sürekli olarak izlemektedir. ifadeleri kullanıldı.

Kiev'in Askeri Yönetim Başkanı: Bir Düzine Rus Füzesi İmha Edildi

Kiev'in askeri yönetim başkanı Serhiy Popko, başkent ve çevresinde yaklaşık bir düzine Rus füzesinin imha edildiğini belirtti.

Popko, yaptığı açıklamada, saldırılar sonucunda herhangi bir can kaybı ya da büyük hasar meydana gelmediğini vurguladı. Öte yandan Kiev'de yaşayanlar, saldırılar sırasında güvenli bir yer arayışı içerisinde metro istasyonlarına sığındılar.

Kaynak: Kardelen Özdemir