YKS Polemiği Büyüyor! Eğitimcilerden İhmaller Araştırılsın Çağrısı YKS Polemiği Büyüyor! Eğitimcilerden İhmaller Araştırılsın Çağrısı

Kepez Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde mezuniyet törenleri hız kesmeden devam ediyor. İlçenin 6 farklı noktasında hizmet veren kreşlerdeki yoğunluk nedeniyle mezuniyet törenleri farklı gün ve saatlerde yapılıyor. Ahatlı ve Varsak şubelerinin ardından, Erenköy Şubesi'ndeki minik öğrenciler de mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Kepez'de Nasreddin Hoca Kreşlerinde mezuniyet coşkusu yaşandı

Erenköy Şubesi'nin mezuniyet törenine katılan Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, çocukların sevincine ve ailelerin gururuna ortak oldu. Törenin açılış konuşmasını yapan Altekin, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, 'Erenköy Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak 2023-2024 öğretim yılını başarı ile tamamlamanın buruk sevincini yaşıyoruz. Çocuğunuz anaokuluna başladığı gün minik yürekleri sevinç ve heyecanla doluydu. Tam 9 ay boyunca biz büyüklerin bile bazen erken kalkmaya isyan ettiğimiz zamanlarda onlar küçük bedenleriyle ve uykulu gözlerle bıkmadan usanmadan ve her gün muhteşem bir enerjiyle okula koştular. Bizler neşelerini, sevinçlerini paylaşarak çoğalttık. Hüzünlerini ise kendi hüznümüz kabul edip azalttık. Sevgili anne ve babalar, çocuğunuzu bize büyük bir heyecanla ‘Acaba alışabilecek mi?’ kaygıları ile teslim ettiniz. Eğitim kadromuzla birlikte bizler, Mesut Başkanımızın, söylediği gibi dini, dili, ırkı ne olursa olsun iyi insanlar iyidir, sözünü şiar edinerek evlatlarımızı vatanını milletini bayrağını devletini seven iyi insanlar olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Bizler emanet ettiğiniz değerli varlıklara gücümüz yettiğince önce sevgi ve ilgimizi daha sonra bilgimizi sunduk. İleri ki yıllardaki eğitim hayatlarını sağlam temellere oturtmak için azami gayret gösterdik. Bu hedeflerde emeği geçen tüm eğitim kadromuza ve yardımcı personelimize şükranlarımızı sunuyoruz' diye konuştu.

Kepez'de Nasreddin Hoca Kreşlerinde mezuniyet coşkusu yaşandı

Şimdi ayrılık vakti geldi

Başkan Vekili Altekin, 'Şimdi ayrılık vakti geldi,' diyerek çok sevdikleri çocuklardan ayrılmanın hüznünü dile getirdi. 'Bizler 9 ay önce teslim aldığımız emanetleri sevgiyle ve bilgiyle donatılmış olarak sizlere teslim ediyoruz. Eğitim yılı içerisinde yardım ve desteklerini esirgemeyen ve çocuklarının eğitimine katkıda bulunan siz değerli anne ve babalara çok teşekkür ediyoruz. Kendisi de dede olan Mesut Başkanımız, burada olmayı ne kadar çok istediğini ve olamadığı için yaşadığı hüznü de sizlere iletmek isterim. Başkanımızın en kısa sürede aramızda olmasını ve Kepez’in çocuklarının Mesut dedelerine kavuşması için yüce Türk Adaletinin vereceği hakkaniyetli kararları heyecanla bekliyoruz. Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz ile birlikte çocuklarınızın nice başarılarını sağlık ve mutluluk içinde yaşamasını diler, tüm ailelere sağlıklı yarınlar diliyoruz' diye ifade etti.

Kepez'de Nasreddin Hoca Kreşlerinde mezuniyet coşkusu yaşandı

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten