Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, işçilerinin hakkını alın teri kurumadan vermeyi prensip edindi. Tütüncü, 15 yıldır birlikte çalıştığı belediye işçilerine aylık 3.000 TL sosyal yardım jesti yaparak, en düşük işçi maaşını 31.000 TL’ye, en düşük kadrolu maaşı ise 46.000 TL’ye çıkardı.

Tütüncü’nün Çalışanlarına Verdiği Değer

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hakan Tütüncü, Kepez’de yapılan her eserin işçilerinin alın teri olduğunu belirtti. Tütüncü, belediye personeline çok değer verdiğini ve onların haklarının ödenemez olduğunu ifade etti.

Tünektepe Teleferik Kazası: Tahliye Çalışmalarında Son Durum Ne? Tünektepe Teleferik Kazası: Tahliye Çalışmalarında Son Durum Ne?

Kepez Belediyesi’nin Çalışanlarına Sağladığı Sosyal Haklar

Kepez Belediyesi, Başkan Hakan Tütüncü döneminde, çalışanlarına sağladığı sosyal haklar ve ödemelerle Türkiye’nin öncü belediyeleri arasında yer aldı. Tütüncü, 2016 yılında belediyenin kendi şirketini kurarak tüm taşeron işçileri bünyesine alarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Çalışanların Sosyal ve Ekonomik Haklarının Korunması

2017 yılında tüm taşeron işçilere promosyon ödemesi yaparak çalışanların haklarına verdiği değeri bir kez daha gösterdi. Yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen promosyon ihale bedellerinin tamamını memur ve işçilere eşit olarak ödeyen Tütüncü, her zaman adil bir yaklaşım sergiledi. Şirket elemanı olan işçi personele sendika sözleşmesi yaparak en yüksek ücreti sağlayan Tütüncü, çalışanların sosyal ve ekonomik haklarını da her zaman korudu. 15 yıldır memur personele verilen Sosyal Denge Tazminatı ile kadrolu işçi ve şirket işçilerine en yüksek ödemeyi yapan belediyelerden birisi oldu.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten