Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi, Bilim ve Teknoloji Tırı ve gezici kütüphane OKUBÜS, Elmalı İlçesi’nde hizmet veriyor.

Mobil Sağlık Merkezi

Mobil Sağlık Merkezi, Antalya’nın çeşitli ilçelerini geziyor ve meme, bağırsak ve rahim ağzı kanser taramaları ile göz sağlığı taramaları gerçekleştiriyor. Meme kanseri taraması 40-69 yaş, Rahim Ağzı Kanseri taraması 30-65, Bağırsak Kanser taraması 50-70 yaş aralığındaki kişilere yapılıyor. Göz sağlığı taramasında ise görme bozuklukları ve göz tansiyonu ölçümleri gerçekleştiriliyor.

Bilim ve Teknoloji Tırı

Bilim ve Teknoloji Tırı’nda ziyaretçiler, yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin halleri, motorlar, robotik, 3 boyutlu yazıcılar ve sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, astronot selfi noktası, beyin dalgaları, iha yer istasyonu, hologram teknolojilerini görme fırsatı buluyor.

Gezici Kütüphane OKUBÜS

Gezici kütüphane OKUBÜS ile çocuklar kitaplarla buluşuyor ve okuma alışkanlıklarını geliştiriyor.

Antalya’da Sahiplenilen Köpek Sahibi Tarafından Geri Alınıp Teslim Edilmedi Antalya’da Sahiplenilen Köpek Sahibi Tarafından Geri Alınıp Teslim Edilmedi

Gelecek Hizmetler

Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi, Bilim ve Teknoloji Tırı ve gezici kütüphane OKUBÜS, 24 Ocak Çarşamba Korkuteli Şehitler Anıtı ve 25 Ocak Perşembe Serik Tekeli Otoparkı’nda mobil hizmetlerini sürdürecek.

Kaynak: İHA