Kepez Belediyesi Spor Kulübü Kızlar Hentbol Takımı, Kulüplü Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda namağlup şampiyon olarak, 3 sezonda 6 kez Türkiye şampiyonu oldu ve önemli bir başarıya imza attı.

Antalya’nın Spor Tarihine Not Düşen Başarı

Kepez Belediyesi Spor Kulübü Kızlar Hentbol Takımı, Nadire Konuk Ortaokulu altyapısından yetişip Kepez’e transfer olan takımın küçük kızlarıyla Sakarya’da düzenlenen finallerde 16 takım ile yarıştı. Yarı finallerde olduğu gibi finallerde de namağlup olarak kupa kaldıran Kepez’in kızları, büyük coşku yaşadı.

Milli Takım Antrenörlerinin Radarına Giren Hentbolcular

Son iki sezonda kulüplü miniklerde Türkiye şampiyonluğunu kazanan takım, özel müsabaka Ramazan Demirci açık alanda da 3 Türkiye şampiyonluğu kupası kaldırdı. Ayrıca, kendilerinden 2 yaş büyük ablaları ile oynayan 2008 doğumlu sporcularıyla küçükler kategorisinde Türkiye 3’üncülüğü kupasını kulüp müzesine götüren Kepez’in hentbolcuları, milli takım antrenörlerinin radarına girdi.

CHP'li vekilden MASAK yorumu: Kara para aklama suçları 3 kat arttı CHP'li vekilden MASAK yorumu: Kara para aklama suçları 3 kat arttı

Başantrenör Sertan Sarpaş’ın Anlamlı Hediyesi

Takımın kurucu Başantrenörü Sertan Sarpaş, her şampiyona finalinde olduğu gibi 17 yaşında gizli kalp krizi sonucu kaybettiği kız kardeşi Sibel Sarpaş’ı anarak, üzerinde “Bu da benim sana hediyem olsun. Asla unutulmayacaksın.” yazılı ve fotoğraflı tişörtü ile Kulüplü Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonluğu kupasını kaldırdı.

Kepez’in Hentbolda Marka Olma Yolunda

Antalya’dan yetişen çocuklarla zirveye çıkmak çok güzel olduğunu belirten Sarpaş, kendilerine bu imkanı veren Kepez Belediyesi ile Nadire Konuk Ortaokulu yönetimine teşekkür etti. Kepez’in hentbolda marka olma yolunda olduğunu belirten Sarpaş, “Kızlarımız çok gayretli ve sıkı çalışarak, hak ederek başarılara imza attı. Kulüp, aile ve okul işbirliği ve hayal kurdurmayı başararak final kupalarına ulaştık.” dedi.

Kaynak: Kepezspor/ Bülten