Kepez Belediye Tiyatrosu, sezonun final oyunlarıyla perdelerini kapatıyor. 'Bir Cümbüş Bin Telaşe' ve 'Şarkıyla Sallanan Salıncak' adlı oyunlar, 27 Nisan'da seyirciyle buluşacak.

Kepez Belediye Tiyatrosu'ndan veda: Sezonun son oyunları sahneleniyor

Kepez Belediye Tiyatrosu'nun deneyimli oyuncuları, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde sergilenen birbirinden etkileyici tiyatro oyunlarıyla seyirciye veda ediyor. Müzikli yetişkin oyunu Bir Cümbüş Bin Telaşe ve çocuk oyunu Şarkıyla Sallanan Salıncak, 27 Nisan Cumartesi günü seyirciyi selamlayacak. Bir Cümbüş Bin Telaşe, 34 gösteriyle 15 bin seyirciye, haftada 3 seans gösterilen Şarkıyla Sallanan Salıncak ise 88 gösteriyle 39 bin seyirciye ulaştı.

Bir Cümbüş Bin Telaşe

Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun izlerini taşıyan oyun, Reruz Hanım'ın emanet ettiği kumpanyanın ayakta kalması için Nigar'ın verdiği mücadeleyi konu alıyor. Paşababa'nın oğlu Kıvanç, Kantocu Nigar'ın kızı Gülnihal'e aşık olur. Bu imkansız aşkı gerçeğe dönüştürmeye çalışan ibiş, aynı zamanda Paşababa'dan Nigar'ın tiyatrocu olduğunu saklamaya çalışır. Oyunun yönetmenliğini Özge Efe ve Derya Bütev üstlendi.

Kepez Belediye Tiyatrosu'ndan veda: Sezonun son oyunları sahneleniyor

Şarkıyla Sallanan Salıncak

Dostluk, paylaşım ve sevginin engelleri aşarak insanları bir araya getirdiğini anlatan oyun, kibirin ve bencilliğin insanı yalnızlığa mahkum ettiğini vurguluyor. Bahçevan Püskül, Hımhım Hanım'ı mutlu etmek için onun eskiden çok sevdiği salıncığı çıkarıp ağaca bağlar. Ancak salıncığın bir sırrı vardır ve artık sallanmamaktadır. Salıncak, yeniden sallanabilmesi için bu sırrın çözülmesi gerekmektedir. Oyunun yönetmenliğini ise Derya Bütev ve Batuhan Ünlü üstlendi.

Tarihçiler Şok Oldu! Anadolu'nun İlk Şirketinin 15 Kilo Altınla Kurulduğu Ortaya Çıktı Tarihçiler Şok Oldu! Anadolu'nun İlk Şirketinin 15 Kilo Altınla Kurulduğu Ortaya Çıktı


 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten