İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında geçen yıl duyurulan "Yarısı Bizden" kampanyası, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Bu kapsamda en fazla başvurunun yapıldığı ilçe Bahçelievler oldu. Kampanyaya katılanların paraları, ilk yapımı başlanan binada hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandı.

Marmaris Belediye Başkanı koltuğunu çocuklara devretti Marmaris Belediye Başkanı koltuğunu çocuklara devretti

Kat Maliklerinden Memnuniyet

Kampanyadan faydalanan Bahçelievler sakinlerinden Aziz Kaydı, yapılan sözleşmelerle ilgili memnuniyetini dile getirdi. Kaydı, sözleşmelerin Çevre Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Kentsel Dönüşüm Ofisi'nde imzalandığını belirtti. Ödemelerin yarısının hibe olarak, diğer yarısının ise kredi olarak yapıldığını ifade etti. Ayrıca, ödemelerin üç yıl sonra başlayacağını ve belirli bir fiyat politikasına tabi olacağını vurguladı.

Bahçelievler'de Rekor Katılım

Bahçelievler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Şefi Ferhat Servi, ilçelerinden rekor düzeyde katılım sağlandığını belirtti. Kampanyaya 27 bin kişinin başvurduğunu ve bu başvuruların yaklaşık 95 bin bağımsız bölümü kapsadığını açıkladı. Servi ayrıca, kampanyadan yararlanacak ilk yapı için çalışmaların başladığını ve 13 bağımsız bölüm bulunan bir binanın söz konusu olduğunu belirtti.

Vatandaşlar Nefes Alıyor

Yüklenici inşaat sahibi Selçuk Özer ise kampanyanın vatandaşlara büyük rahatlık sağladığını dile getirdi. Özer, projelerinin Bahçelievler Belediyesi'nin sağladığı imkanlardan faydalandığını ve bu sayede vatandaşların rahatladığını ifade etti. Kampanyanın 700 bin lira kredi ve 700 bin lira hibe desteği ile vatandaşlara önemli bir yardım sağladığını belirtti.

Kaynak: İHA