Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer Arama ve Kurtarma Derneği (KEMKUT) Başkanı Emre Uğur, Kemer Belediyesi’nde bir iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokol, Kemer Belediyesi ile KEMKUT arasındaki koordinasyonu sağlamayı ve afet ve acil durumlarda etkili bir şekilde iş birliği yapmayı amaçlıyor.

Protokol Kapsamında Destek ve Eğitim

Protokol kapsamında, KEMKUT’un ihtiyaç duyduğu araç ve gereç desteği Kemer Belediyesi tarafından karşılanacak. KEMKUT, Kemer Belediyesi personeline eğitim ve tatbikat konularında yardımcı olacak ve vatandaşları bilinçlendirme faaliyetleri yürütecek.

Başkan Topaloğlu’nun Açıklamaları

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “KEMKUT ile iş birliği protokolü imzalamaktan dolayı mutluyuz. Dernek başkanı Emre Uğur ve ekibi Kemer’de güzel işler başarıyor. Herhangi bir yangın, arama ve kurtarma faaliyetlerinde en ön saflarda yer alıyor. Kendilerine her konuda destek olmaya devam edeceğiz. İş birliği protokolü hayırlı olsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

KEMKUT Başkanı Uğur’dan Teşekkür

KEMKUT Başkanı Emre Uğur ise, derneğin kuruluşundan bu yana kendilerine destek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ettiğini belirtti.

Kaynak: Kemer Belediyesi/ Bülten