Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda YKS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi. Başkan Topaloğlu, öğrencilerin bir yıl boyunca gösterdikleri azim ve gayreti övdü ve sınavın önemine dikkat çekti.

"Sevgili Evlatlarım," diye başlayan mesajında Topaloğlu, şunları söyledi:

"Bütün bir yıl boyunca gösterdiğiniz azim ve gayretin karşılığını alma zamanı geldi. YKS sınavı, emeklerinizin meyvesini toplamak için bir fırsat. Hepinizin bu süreçte ne kadar çaba sarf ettiğini, ne kadar özverili çalıştığını çok iyi biliyorum ve sizinle gurur duyuyorum."

Veli-Der 11 Haziran’da boykotta: Okula göndermeyecekler Veli-Der 11 Haziran’da boykotta: Okula göndermeyecekler

Başkan Topaloğlu, sınav gününe dair öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu:

"Sınav günü yarın, bugüne kadar öğrendiklerinizi ve gösterdiğiniz özveriyi düşünün. Kalbinizden gelen o güçlü inançla sorulara yaklaşın. Sakin ve kararlı olun; bildiklerinizi en iyi şekilde ortaya koyun. Her zaman yanınızda olduğumu, size olan inancımın sarsılmaz olduğunu unutmayın."

Topaloğlu, sınavın yaşamın sadece bir dönüm noktası olduğunu belirterek, öğrencilere umut verici mesajlar iletti:

"Bu sınav, hayatınızın sadece bir dönüm noktası ve nereye doğru ilerlerseniz ilerleyin, önünüzde her zaman yeni fırsatlar olacak. Her zaman hatırlayın ki, en büyük başarı inanmaktan ve denemekten geçer. Kendinize güvenin ve her şeyden önemlisi, gösterdiğiniz çabadan dolayı kendinizle gurur duyun. Sınav sonrası ise hak ettiğiniz dinlenmeyi ve kutlamayı kendinize mutlaka verin. Sizleri seviyor ve her birinize yürekten başarılar diliyorum. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi