Serdar Ortaç'ın TikTok'u Kapatıldı Mı? Serdar Ortaç'a Ne Oldu? Serdar Ortaç'ın TikTok'u Kapatıldı Mı? Serdar Ortaç'a Ne Oldu?

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yeni bir parti kurma iddiaları gündemdeydi. Bu konuda açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yeni dönemdeki siyasi hamlelerine ışık tuttu.

Kılıçdaroğlu’nun Siyasi Hamleleri

Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun uzun yıllar boyunca bürokrasi, siyaset ve devlet alanlarında çalıştığını belirtti. Aktif siyasette olmasa bile siyaset yapma sorumluluğu olduğunu ifade etti. Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına geçmek zorunda olmadığını, akil bir adam olduğunu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile istediği zaman görüştüğünü söyledi.

Yeni Parti İddiaları

Kuşoğlu, yeni bir parti kurmak için siyasette ve toplumda bir boşluğun olması gerektiğini belirtti. Ancak böyle bir boşluk olmadığını, bu yüzden Kılıçdaroğlu’nun yeni bir siyasi parti kurmayacağını ifade etti. Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun CHP aleyhine hiçbir çalışması olmadığını ve Alevi oylarının CHP’ye gitmediği iddiasının doğru olmadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun Gelecekteki Planları

Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ancak mevcut yönetim başarılı olmazsa ve kendisine ihtiyaç olursa aday olacağını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun, kurultay sırasında yaşanan gelişmeler nedeniyle Ekrem İmamoğlu’na kırgın olduğunu ancak yine de desteğini esirgemeyeceğini ifade etti. Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun Mansur Yavaş’a kırgın olmadığını ve Yavaş’ın kendisini seçimden sonra ziyaret ettiğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi