İzmir'de yol vermeme kavgası kanlı bitti İzmir'de yol vermeme kavgası kanlı bitti

Başakşehir'de yaşanan vahim olayda, Eros isimli kediye yönelik şiddet uygulayarak onun ölümüne neden olan İbrahim Keloğlan'a verilen cezaya itiraz geldi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, sanık hakkında verilen kararın bozulması ve tutuklanması talebiyle Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.

1 Ocak'ta meydana gelen olayda, İbrahim Keloğlan isimli şahıs, bir sitede bulunan Eros adlı kediye uzun süre boyunca şiddet uygulayarak onun ölümüne sebep olmuştu. Küçükçekmece 16. Asliye Mahkemesi tarafından Keloğlan'a verilen ceza 1 yıl 6 ay hapis olmuş, ancak iyi hal indirimi uygulanarak ceza 1 yıl 3 aya düşürülmüş ve hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Ancak yapılan yeniden yargılama sonucunda Keloğlan'a 'evcil hayvanı kasten öldürme' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

İtirazın Gerekçesi

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan itiraz dilekçesinde, olayın son derece vahim olduğu ve sanığın kedinin kaçmasını engelleyerek şiddet uygulamaya devam ettiği vurgulandı. Sanığın eyleminin canavarca hisle gerçekleştiği ve ciddi bir suç teşkil ettiği belirtilerek, verilen cezanın yetersiz olduğu ifade edildi.

Tutuklama Talebi

Dilekçede, sanığın psikolojik bir güdüyle hareket ettiği ve canavarca hisle kediye eziyet ettiği vurgulanarak, verilen cezanın adaleti sağlamadığı ve toplum vicdanını yeterince tatmin etmediği ifade edildi. Bu nedenle verilen kararın bozulması ve sanığın tutuklanması talep edildi.

Kaynak: İHA