Şırnak merkeze bağlı Güney Çam köyünde yaşayan İsmet Bilir (60), 4 gün önce ot toplamak için Kaval Dağı Behra Hınce yaylasına gitmişti. Ancak geri dönmeyen Bilir'den haber alamayan ailesi, durumu 112 acil çağrı merkezi ve jandarmaya bildirdi. Güney Çam Jandarma Karakol Komutanlığı'nın koordinasyonunda, AFAD, jandarma, güvenlik korucuları ve köylülerden oluşan ekipler hızla harekete geçerek kayıp vatandaşı bulmak için çalışmalara başladı.

Havadan ve Karadan Yürütülen Arama Çalışmaları

Bölgede etkili olan yoğun sağanak yağış ve sis nedeniyle ilk gün arama kurtarma faaliyetleri zorluklarla karşılaştı. Ancak ekipler, ikinci gün havadan helikopter ve dronelerle, karadan ise özel komando birlikleri ve iz arama köpekleriyle çalışmalara devam etti. Kayıp vatandaşa ait cep telefonu sinyalinin en son alındığı bölgeye odaklanan ekipler, ikinci gün de sağanak yağış sebebiyle çalışmalara ara vermek zorunda kaldı.

Bodrum'da 53 Düzensiz Bakın Nerede Yakalandı Bodrum'da 53 Düzensiz Bakın Nerede Yakalandı

Çanta ve Baston Bulundu

Arama kurtarma faaliyetlerinin üçüncü gününde, İsmet Bilir'e ait olduğu değerlendirilen çanta ve baston bulundu. Özel komando birlikleri, çanta ve bastonun bulunduğu bölgede çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu sırada arama faaliyetlerine katılan güvenlik korucularından biri, bölgede bulunan bir mağarada kış uykusundan uyanan bir ayının saldırısına maruz kaldı ve hafif yaralandı.

Cansız Bedene Ulaşıldı

Ekipler, arama kurtarma faaliyetlerini genişleterek Behra Hınce yaylasını detaylı bir şekilde aradı. Sonunda İsmet Bilir'in cansız bedeni, bir su kanalının içerisinde güvenlik korucuları tarafından bulundu. Bilir'in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kayıp vatandaşın cansız bedeni bulundu

Kaynak: İHA