Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, Türkiye genelinde hava durumu önemli değişiklikler gösteriyor. Yurdun birçok bölgesinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

MasterChef Hakan Kimdir? 2024 MasterChef Hakan Kaç Yaşında, Nereli? MasterChef Hakan Kimdir? 2024 MasterChef Hakan Kaç Yaşında, Nereli?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 17 Haziran Pazartesi ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Akdeniz’in Toroslar kesimi, Burdur ve Niğde çevreleri ile Kayseri, Sivas'ın doğusu ve Malatya'nın batısı yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış alacak. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Bu durum, özellikle sıcak yaz günlerinde vatandaşların dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

Rüzgarın Etkisi

Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği belirtiliyor. Rüzgarın şiddeti yer yer değişiklik gösterebilir, bu nedenle vatandaşların dikkatli olması önemli.

İl İl Beklenen Hava Durumu ve Sıcaklıklar

Ankara: Az bulutlu, 31°C

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, 32°C

İzmir: Az bulutlu ve açık, 34°C

Adana: Az bulutlu, 34°C

Antalya: Az bulutlu, 30°C

Samsun: Parçalı bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 28°C

Trabzon: Parçalı bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 26°C

Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 28°C

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, 40°C

Bayramın ikinci günü hava nasıl? Antalya 17 Haziran hava durumu Bayramın ikinci günü hava nasıl? Antalya 17 Haziran hava durumu


 

Kaynak: Kardelen Özdemir