İnce'den Yusuf Tekin'e tepki: Ahlak bekçisi misin, Milli Eğitim Bakanı mı? İnce'den Yusuf Tekin'e tepki: Ahlak bekçisi misin, Milli Eğitim Bakanı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2023-2024 iş takvimi sonrasında, okullardaki tatil tarihleri netlik kazandı. Bu yıl, öğrencilerin yaz tatiline gireceği tarih kesinleşti. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve öğrencilerin hangi tarihte karnelerini alacakları belirlendi mi?

Okulların Kapanma Tarihi Belli Oldu

MEB'in açıkladığı takvime göre, bu yılın yaz tatili 14 Haziran Cuma günü başlayacak. Öğrenciler, yaz tatiline girmek için 22 gün daha bekleyecekler. Okulların kapanmasına bu kadar kısa bir süre kala, öğrenciler ve veliler, tatil planlarını yapmaya başladı bile.

Karneler Ne Zaman Dağıtılacak?

14 Haziran Cuma Günü Sabah Saatlerinde Karneler Alınacak

Öğrencilerin en merak ettiği sorulardan biri de karnelerin dağıtılacağı tarih ve saatler. Karneler, 14 Haziran Cuma günü sabah saatlerinde okullarda dağıtılacak. Okul yönetimi, karneleri 8.30 itibarıyla dağıtmaya başlayacak. Ancak her okulun karneleri dağıtma saati birbirinden biraz farklı olabilir, bu nedenle öğrencilerin ve velilerin okul yönetimiyle iletişimde olmaları önem taşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi