Kocaeli'nin İzmit ilçesinde eşini sırtından bıçaklayarak öldüren sanık suçlamaları kabul etmedi ve "Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Ahirette haklı olduğumu bir gün anlayacaksınız. Eşimin öldüğüne emin olursam, ben de kendimi asacağım. Eşimi hala köpekler gibi seviyorum" dedi. Mahkeme, sanığı "eşe karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Olay, Erenler Mahallesi Kamer Sokak'taki bir evde 30 Mart 2022 tarihinde meydana geldi. Hacı Perçem isimli şahıs, eşi Ayşe Perçem'i tartışma sonrasında sırtından bıçaklayarak ağır yaralamış ve ardından 5 yaşındaki çocuğunu alarak kayıplara karışmıştı. Ayşe Perçem kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Hacı Perçem Sakarya'da gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

Öldüğüne Emin Olayım Ben De Kendimi Asacağım3

Sanığın mahkemedeki savunmasında, "Benim tek şahidim Allah'tır. İnsan sevdiğine bilerek zarar verir mi? Biz eşimle mutluyduk. Eşim dışarıda beni kast ederek 'Bu hırsızın 15 yıl cezası var' diye bağırdı, ben firariydim. Eşimin dışarıda sadece yere yattığını hatırlıyorum, başka bir şey hatırlamıyorum. Sesler, konuşmalar, yaşadık" şeklinde ifade verdi.

Adıyaman'da Ortaokul Öğrencileri Yemekten Zehirlendi! Adıyaman'da Ortaokul Öğrencileri Yemekten Zehirlendi!

Öldüğüne Emin Olayım Ben De Kendimi Asacağım2

Ancak mahkeme, Adli Tıp raporunda sanığın akli dengesinin tam olduğu belirtilmesine rağmen, sanığın eşini kasten öldürdüğüne dair delilleri değerlendirerek, Hacı Perçem'i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanık, mahkeme kararıyla cezalandırıldı ve soruşturma sonlandırıldı.

Öldüğüne Emin Olayım Ben De Kendimi Asacağım4

Öldüğüne Emin Olayım Ben De Kendimi Asacağım5

Kaynak: İHA