Fransız futbolcu Karim Benzema, aşırı sağcı siyasetçi ve eski Cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour'a, kendisini iki öğretmenin ölümüyle bağdaştırarak iftira attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Avukatı Hugues Vigier aracılığıyla yapılan başvuruda, Benzema, Zemmour'un öne sürdüğü iddiaların gerçek dışı olduğunu ve itibarına zarar verdiğini savundu.

Zemmour, Ekim 2023'te France 2 Kanalı'nda katıldığı bir programda Benzema hakkında şu ifadeleri kullanmıştı: "Şeriatı uygulamak isteyen bir Müslüman olduğunu ve şeriatın cihat etmeyi içerdiğini biliyorum; cihat etmek Dominique Bernard'ı, Samuel Paty'yi öldürmek demek." Bu sözler, Benzema'nın Müslüman kimliğiyle öğretmen cinayetleri arasında doğrudan bir bağlantı kurma çabası olarak yorumlandı.

Aydın’lı Sporcu Berkay Uslu Türkiye Şampiyonu Oldu! Aydın’lı Sporcu Berkay Uslu Türkiye Şampiyonu Oldu!

Increible Presentacion Karim Benzema IttihadFransa'da, 16 Ekim 2020'de tarih öğretmeni Samuel Paty'nin öğrencilerine Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri göstermesi sonucu öldürülmesi ve 13 Ekim 2023'te bir okulda düzenlenen bıçaklı saldırıda Fransızca öğretmeni Dominique Bernard'ın hayatını kaybetmesi, ülkede derin etkiler yaratmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi