Antalya'nın Belek bölgesindeki bir otelde gerçekleştirilen Karavil Grup'un bayi buluşması toplantısı, firmanın Diyarbakır'da faaliyet gösteren sektördeki bayilerinin katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık 200 kişinin iştirak ettiği etkinlik, 8-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karavil, firmanın çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiğini ve yeni projeler üzerinde çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

"İmkanlarımızı İstihdam Yaratıp Paylaşıyoruz"

Karavil, "Grubumuz, sanayiden lojistiğe, enerjiden e-ticaret alanına kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. 5 yıldızlı otelimizin yanı sıra devam eden bir projemiz var. İmkanlarımızı bölgeye yatırım yaparak ve istihdam sağlayarak paylaşıyoruz. Amacımız, gruplarımızın imkanlarını ve deneyimlerini daha da ileriye taşımaktır. Doğu ve güneydoğudaki, Suriye, Irak ve İran'dan gelen bayilerimizle yaklaşık 200 kişiyiz. Firmalarımızın faaliyetleri ve markalarımız hakkında bilgi veriyor, yeni projelerimizi paylaşıyoruz. Grubumuzda 580, AVM'mizde ise 3 bin çalışanımız var. Böylece ciddi bir istihdam yaratmış oluyoruz. Aynı zamanda, bölgenin en büyük alışveriş merkezi de bizim. Büyümeye devam edeceğiz ve uluslararası arenada yer alacağız ancak merkez şubemizi şehrimizden taşımayacağız" dedi.

Aile ve Gençlik Fonu'na 9 bin 485 başvuru yapıldı Aile ve Gençlik Fonu'na 9 bin 485 başvuru yapıldı

200 Bayi Katıldı

Karavil Grup Genel Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Karavil ise, firmanın 50 yıllık bir aile şirketi olduğunu, programın, işbirliği içinde oldukları ekiplere motivasyon sağlamak ve yeni hedefler belirlemek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Karavil, "Firmamız, inşaat, turizm, enerji sektörleri ve e-ticaret üzerinde uzun yıllardır faaliyet gösteren 50 yıllık bir aile şirketidir. Üretim aşamasında yapı malzemeleri üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu çerçevede hem stres atmak hem de geleceğe yönelik konuşmak için farklı illerde buluşmalar düzenliyoruz. Bugünkü buluşmamız, yapı sektöründeki beşinci buluşmamız. Yurt içinden 150, yurt dışından ise 50 firma temsilcisi katıldı. Karavil Grup'un köklü geçmişinden bahsettik, gelecekte planladığımız yatırımlardan bahsettik ve iş ortaklarımıza bilgi aktardık" şeklinde konuştu.

"2023 Yılında 8 Milyon 500 Bin Kg Karbondioksit Azaltımı Sağlandı"

Zeki Karavil, Karavil Grubun son iki yıldır enerji sektörüne ağırlık verdiğini vurgulayarak, 2023 yılında karbon ayak izinin azaltılmasına yönelik gerçekleştirdikleri çalışmanın 8 milyon 500 bin kg karbondioksit azaltımı sağladığını açıkladı. Karavil, "Grubumuzun son iki yıldır odaklandığı sektör enerji sektörüdür. Tüm dünyada karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalar sürüyor, biz de 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz enerji yatırımıyla birlikte yıllık 8 milyon 500 bin kg karbondioksit azaltımı sağladık. Hedefimiz, 2024 yılında daha fazlasını gerçekleştirmektir" ifadelerini kullandı.

Depremzedelere Konut Projesi

Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ardından, yeni bir sosyal sorumluluk projesi üzerinde çalıştıklarını belirten Zeki Karavil, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Bölgede geçtiğimiz yıl büyük bir deprem yaşandı ve depremin ardından ciddi bir konut ihtiyacı ortaya çıktı. Bu konuda hazırlık içindeyiz ve bunu bir iş fırsatı olarak değil, hem bizim hem de bayilerimizin sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Çünkü orada yaşayan vatandaşların bir an önce konutlara yerleşmeleri gerekiyor. Yapı sektöründe olduğumuz için bu konuya öncelik vermek istiyoruz ve bu süreci hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız."

Kaynak: İHA