Bugün Antalya’da seçim çalışmalarında broşür krizi sonucu kan aktı. Muratpa’da esnaf ve yurttaşın tartışması kanlı bitti. Bir genç yaşamını yitirdi. Acı olayın ardından Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Antalya İl Başkanı Nail Kamacı açıklama yaptı. 

Antalya'da Kan Donduran Olay! CHP Muratpaşa İlçe Başkanı’ndan ilk Açıklama Antalya'da Kan Donduran Olay! CHP Muratpaşa İlçe Başkanı’ndan ilk Açıklama

'BASINA VE KAMUOYUNA' başlıklı açıklamada şöyle denildi: 

'Bugün Güzeloluk Mahallemizde yaşanan elim olaydan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz.Seçim çalışmalarında partililerimizin ziyaret ettiği bir iş yerinde, iş yeri sahibinin broşürlerimizi istememesi üzerine arkadaşlarımız, herhangi bir gerginliğe neden olmamak için buradan ayrılmıştır. 

Ancak sonrasında, iş yerinde bulunan bir müşteriyle iş yeri sahibi arasında yaşanan münakaşa büyümüş ve sonucunda gencecik bir komşumuz hayatını kaybetmiştir. 

Muratpaşa’mızın barışın ve kardeşliğin simgesi olmasını isteyen bizler, Türkiye’mizin son yıllarda içerisine çekildiği saldırgan ve kutuplaştırıcı siyasetin bir parçası olmayacağız. Bir kez daha her türlü şiddetin karşısında olduğumuzun altını çiziyoruz. Ülkemizin ve halkımızın bazı siyasetçiler tarafından içine sürüklendiği bu karanlık ve ayrışmacı ortamın sonuçları ortadadır. 

Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Derneği seçimli olağan genel kurul toplantısı düzenliyor Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Derneği seçimli olağan genel kurul toplantısı düzenliyor

Hayatını kaybeden komşumuza Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.'

Karanlık ve ayrışmacı ortamın sonucu!

Kaynak: Kardelen ÖZDEMİR