Karaköy’de bir avukat, alacaklısı olduğu otel sahibi kuzeni ve çalışanına bıçakla saldırdı. Çalışanın devirdiği mermer masanın altında kalan avukatın bacağı kırıldı. Silahı çeken otel çalışanın havaya ateş açmasıyla panik yaşandı. Olay anı kameraya yansıdı.

Karaköy Kemankeş Kara Mustafa Paşa Mahallesi’nde, geçtiğimiz Aralık ayında saat 16.15 sıralarında meydana gelen olayda, Fatih’te bir otelin sahibi olan Mehmet A. (42), çalışanı Selçuk B. (26) ile oturuyordu. O sırada, önceden birlikte çalıştıkları Mehmet A.’nın hem kuzeni hem de avukatı olan Halis A., bıçakla yanlarına geldi. Bıçağı Mehmet A.’ya savuran avukat, amacına ulaşamadı. Bu esnada, masada oturan çalışan Selçuk B., mermer masayı Halis A.’nın üzerine devirdi. Masanın ayağına düşmesi sonucu yaralanan Halis A., bu kez de Selçuk B.'nin silahını çekerek havaya ateş açmasıyla panik yaşandı. Olayın ardından Selçuk B. ve otel sahibi Mehmet A. silahla birlikte olay yerinden kaçtı.

Antalya'da Taksiciye Şok Saldırı: Müşteri Taksiyi Aldı Kaçtı Şoför Hayatının Şokunu Yaşadı Antalya'da Taksiciye Şok Saldırı: Müşteri Taksiyi Aldı Kaçtı Şoför Hayatının Şokunu Yaşadı

Karaköy’de Börekçide Bıçaklı Avukat Dehşeti

Beyoğlu Asayiş Polisi Otelde Yakalandı

Yaşananlar kameralara yansıdı. Börekçidekilerin panik yaşadığı kavgayla ilgili olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ayağı kırılan avukat Halis A.’yı yaptıkları ilk müdahale sonrasında ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Halis A., buradan da Bakırköy Ataköy’deki özel bir hastaneye sevk edildi.

Karaköy’de Börekçide Bıçaklı Avukat Dehşeti3

Gözaltına Alındı

Olayla ilgili çalışma başlatan Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alarak hastanedeki avukatın ifadesine başvurdu. Yapılan çalışmalar sonucunda, avukatı üstüne mermer masa devirip yaralayan ve silahla havaya ateş açan şahsın Selçuk B. olduğu tespit edildi. Devam eden çalışmalarda Selçuk B., Fatih Eminönü semtindeki otelde yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın Kağıthane’deki evinde arama yapan polis, olayda kullanılan tabancayı da ele geçirdi.

Karaköy’de Börekçide Bıçaklı Avukat Dehşeti2

Otel Çalışanı Tutuklandı Avukat Serbest Bırakıldı

Gözaltına alınan Selçuk B., ifadesinde Mehmet A. ile börekçide oturdukları esnada Halis A.’nın bıçak çekerek üstlerine geldiğini, kavga çıktığını ve masayı üstüne devirdiğini, daha sonra da kendini korumak için havaya ateş açtığını söylediği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Selçuk B., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece “kasten yaralama” ve “ateşli silah kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, hastanede tedavisi tamamlanan avukat Halis A.’nın ise savcılıkta verdiği ifade sonrasında serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak: İHA