Lösemi ve kanser hastası çocukların tedavi edildiği LÖSANTE Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından bir türlü ruhsat alamadı. Eksiği olmamasına rağmen 7 yıldır ruhsatsız ve doktor atamasız kalan LÖSANTE Hastanesi için hasta yakınları bu cumartesi sokağa inerken, LÖSEV Kurucusu Dr. Üstün Ezer, Sağlık Bakanlığı'ndan olumlu yanıt almazlarsa İstanbul'da büyük bir miting düzenleyeceklerini duyurdu.

Büyük İstanbul Mitingi Duyurusu

Büyük İstanbul Mitingi Duyurusu

LÖSEV Kurucusu Dr. Üstün Ezer, 24 Mart Pazar günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 Mart Pazartesi günü Sağlık Bakanlığı'na mektup yollayacaklarını belirterek, tam ruhsat ve üniversite izni verilmediği taktirde 29 Mart Cuma günü İstanbul Mitingi yapacaklarını söyledi.

Parkinson erken teşhis ve tedavi seçenekleri Parkinson erken teşhis ve tedavi seçenekleri

Dr. Üstün Ezer, 'Özel Sağlık Bakanı algı operasyonu yapmaya çalıştı, ağzına yüzüne bulaştırdı,sustu kenara çekildi. Başına gelecekleri tahmin edebiliyor. Yarın bir mektup yollayacağız Bakanlık Makamına. Eğer tam ruhsat ve Üniversite iznimiz verilmezse cuma günü Büyük İstanbul Mitingine hazır olun' ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’dan LÖSANTE açıklaması Bakan Koca’dan LÖSANTE açıklaması


Sağlık Bakanı Koca'nın Sözlerine Tepki

Lösemi ve kanser hastası çocukların tedavi edildiği LÖSANTE Hastanesi'ne 7 yıldır Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiyor. Doktor da verilmeyen hastanenin ruhsatına kavuşması için hasta yakınları Antalya'nın da dahil olduğu 15 ilde eş zamanlı eylem yapmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 'Lösemili hastaları istismar ediyorlar' açıklamasına tepki göstermişti. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz’den gelmişti.

Lösante Açıklama

15 Şehirde Basın Açıklaması Yapılmıştı

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) kayıtlı, çocuğu lösemiyle mücadele eden anneler, iyileşmiş gençler ve aileleri 23 Mart 2024 Cumartesi günü sokağa inmişti. Lösemili çocukların aileleri, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Zonguldak, Konya, Karabük, Ordu, Samsun Kayseri, Afyon ve Eskişehir olmak üzere 15 ilde basın açıklaması gerçekleştirmişti.

Mazlumun ahını aldınız çıkacak aheste aheste Mazlumun ahını aldınız çıkacak aheste aheste

Kaynak: Haber Merkezi