591 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurumlarına atanması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Bu atamalar kapsamında hangi pozisyonlara yapıldı?

Ünlü firmadan şok açıklamalar: Tünektepe’de yapılan teleferik baştan yanlıştı! Ünlü firmadan şok açıklamalar: Tünektepe’de yapılan teleferik baştan yanlıştı!

Atamalar Hangi Pozisyonlara Yapıldı?

Hak sahiplerinden 191’inin ataması, avukat, büro personeli, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, eczacı, fizikçi, folklör araştırmacısı, grafiker, hemşire, hemşire yardımcısı, imam-hatip, Kur'an kursu öğreticisi, mimar, mühendis, müze araştırmacısı, odyolog, öğretmen, programcı, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, tekniker, teknisyen ve veteriner sağlık teknikeri unvanlı kadrolara gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra 246’sının memur, 115’inin hizmetli ve 39’unun da sürekli işçi unvanlı kadrolara ataması yapıldı.

Bakan Göktaş'tan Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, törende yaptığı konuşmada, şehit ve gazilerin ülkenin birlik ve beraberliğini korumak adına büyük fedakarlıklar gösterdiğini vurgulayarak, "Şehitlerimizin emanetleri ve gazilerimiz en kıymetli değerlerimizdir. Onların emaneti vatan toprağı, gökyüzünde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızdır. Onların emaneti siz kıymetli ailelerimizdir. Bu emanetlere sahip çıkmak ise bizim boynumuzun borcudur, vatani görevimizdir. Bu anlamda şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımız için daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz" şeklinde konuştu.

Toplam Sayı Ne Kadar Oldu?

Ataması yapılan 591 kişi ile kamuda istihdam edilen şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının sayısı 49 bin 901’e ulaştı.

Kaynak: İHA