Samsun'da Narkotik Polisi Operasyonunda 27 Bin Sentetik Ecza ve 100 Antika Sikke Ele Geçirildi Samsun'da Narkotik Polisi Operasyonunda 27 Bin Sentetik Ecza ve 100 Antika Sikke Ele Geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla ve Mersin merkezli 6 ilde gerçekleştirilen Kalkan-16 operasyonlarında önemli yakalamalara imza atıldığını duyurdu. Operasyon kapsamında 173 düzensiz göçmen ve 19 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonun detaylarına değindi. Muğla ve Mersin'in de aralarında bulunduğu 6 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine ve düzensiz göçmenlere yönelik etkili adımlar atıldığını vurguladı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nün çalışmaları neticesinde, Muğla merkezli İstanbul, İzmir, Mersin ve Gaziantep'te gerçekleştirilen operasyonlarda 15 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını, bunlardan 7'sinin tutuklandığını aktardı.

Diğer İllerde de Operasyonlar Gerçekleştirildi

Yerlikaya, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nün de benzer şekilde çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Bu çerçevede Bursa'da düzenlenen operasyonlarda 4 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını ve haklarında adli işlemlerin başlatıldığını belirtti.

Kaynak: İHA