Dermatoloji Uzmanı Ceylan Emir, kalıcı oje tutkunlarına önemli uyarılarda bulundu. Emir, sık sık yapılan kalıcı oje işlemlerinin tırnaklara zarar verebileceğini belirterek, alerjik reaksiyon riskine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Ceylan Emir, kişisel hijyen, uygun alet kullanımı ve işlemler arası dinlenme sürelerine riayet edilmesini vurgulayarak sağlıklı tırnaklar için önerilerde bulundu.

Dermatoloji Uzmanı Ceylan Emir

Hasar Verebilir

Uzm. Dr. Ceylan Emir, sık yapılan kalıcı oje işlemlerinin tırnak yüzeyine zarar verebileceğini ifade etti. Ayrıca, işlem sonrası tırnakların en az 15 gün havalandırılması gerektiğini söyledi.

Hijyen Koşulları Önemli

İşlemi yapan güzellik salonlarının hijyen koşullarının önemine değinen Uzm. Dr. Ceylan Emir, sterilizasyonun titizlikle yapılması gerektiğini belirtti.

Kalıcı Oje Hangi Sıklıkta Yapılmalı

UV Işınına Dikkat

Kalıcı oje işlemi öncesi UV ışını ile ojenin tırnak yüzeyine sabitlendiğini ifade eden Uzm. Dr. Emir, güneş kremi kullanımını önerdi. UV ışınına maruz kalan ciltte yaşlanma riskine karşı güneş kremi kullanımının önemine dikkat çekti.

Ara Vermek Gerek

Kalıcı oje yaptıran kişilere, bir seferde fazla sıklıkta yaptırmamalarını öneren Uzm. Dr. Emir, işlemden sonra en az 15 gün ara verilmesini tavsiye etti.

Kalıcı Oje Hangi Sıklıkta Yapılmalı

Akrilat Alerjisi Riskine Karşı Uyarı

Uzm. Dr. Ceylan Emir, tırnak havalandırılmadan yapılan kalıcı oje işleminin 'Akrilat Alerjisi'ne neden olabileceğini belirterek, bu durumda ortaya çıkabilecek belirtileri sıraladı.

Manikürün Önemi

Kalıcı oje kadar manikür işleminin de önemli olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Emir, özellikle tırnak diplerinde bulunan 'kütikül'ün korunması gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya Kadına Şiddet Sorununu Meclise Taşıdı İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya Kadına Şiddet Sorununu Meclise Taşıdı

Dermatologlardan uyarı: Kalıcı oje ve protez tırnak çılgınlığına dikkat!  Dermatologlardan uyarı: Kalıcı oje ve protez tırnak çılgınlığına dikkat! 

Kaynak: İHA