Türkiye'nin efsane isimlerinden biri olarak kabul edilen 'Kahtalı Mıçe' lakaplı Mustafa Aslan'ın öldüğüne dair sosyal medyada hızla yayılan iddialar kafa karıştırdı. Peki ya 'Kahtalı Mıçe' lakaplı Mustafa Aslan öldü ?

Avukat'ından Açıklama 

Avukatı tarafından yapılan açıklamada ölmediği bu iddalara karşı hukuki süreç başlatacakları açıklandı. 

‘Kahtalı Mıçe’ Mustafa Aslan Öldü mü?

Türkiye’nin sevilen isimlerinden ‘Kahtalı Mıçe’ lakaplı Mustafa Aslan’ın beklenmedik bir şekilde öldüğüne dair iddialar, sosyal medyada hızla yayıldı ve hayranlarını endişelendirdi. Ancak, bu iddiaların doğruluğunu teyit eden resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Erdem Uygur’dan ‘Kahtalı Mıçe’ Açıklaması

26. Dönem CHP Ardahan 2. Sıra Milletvekili Adayı Erdem Uygur, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla kafa karıştırdı. Uygur, Türk Halk Müziği sanatçısı ‘Kahtalı Mıçe’ lakaplı Mustafa Aslan’ın vefat ettiğini belirtti

Hümeyra Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Hümeyra Kaç Kez Evlendi? Hümeyra Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Hümeyra Kaç Kez Evlendi?

Uygur’dan Başsağlığı Mesajı

Uygur, “Türk Halk Müziği sanatçımız Kahtalı Mıçe hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 11 151151

Mustafa Aslan Kimdir?

Mustafa Aslan, daha çok bilinen adıyla Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Kahta Kubilay İlkokulu’nda tamamladı, ancak çocukluğunda pamuk tarlalarında çalışarak geçirdiği zaman nedeniyle ilkokulu bitirmesi 9 yılını aldı. Ortaokul diplomasını ise sonradan dışardan sınavlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da yerel türküler seslendirmeye başladı, düğünlerde, konserlerde performanslar sergiledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nde işe girdi.

Mustafa Aslan’ın Kariyeri

Bilindik “Beynelmilel” filminde rol aldı. 1989 ve 1990 yıllarında Gaziantep’te yaşadıktan sonra 1991’de İstanbul’a göç etti ve bir süre burada yaşadıktan sonra Şanlıurfa’ya yerleşti, halen orada ikamet etmektedir. Uzun yıllar boyunca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Hülya Hanım ile 1975 yılında evlendi ve dört çocukları oldu.

Mustafa Aslan’ın Deprem Açıklaması

Kahtalı Mıçe olarak bilinen Mustafa Aslan, Adıyaman’da yaşayan 25 akrabasını kaybettiği Kahramanmaraş’taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili olarak CNN TÜRK’e yaptığı açıklamada, “Allah yardım etsin. Allah bir daha böyle bir felaket göndermesin. Çok sayıda sevdiklerimizi kaybettik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kamer Durdu