Adıyaman'ın Kahta Belediye Meclisi, Mehmet Can Hallaç başkanlığında toplandı ve Gazze'yi kardeş şehir ilan etme kararı aldı. Ayrıca, Gazze'nin bir sokağının alt ve üst yapısının yapılması planlandı.

Kahta ile Gazze Kardeş Şehir Olacak

Kahta Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyeleri, verdikleri önerge ile Kahta ve Gazze'nin kardeş şehir olmasını talep etti. 'Kahta, Gazze ile kardeş şehir olsun' önerisi, Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi. Kahta Belediye Meclisi'nin Haziran ayı 2. oturumunda alınan bu karar, büyük bir destek gördü.

Konu ile ilgili açıklama yapan AKP Grup Başkan Vekili Bünyamin Balcı, 'Parti grubunun Haziran ayı 2. toplantısında verilen önerge ile Gazze'nin Kahta ile ‘Kardeş Şehir’ ilan edilmesi ve Gazze'nin bir sokağının alt ve üst yapısının yapılması oylamaya sunuldu. Önerge, oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı' dedi.

Kahta Belediye Başkanı Mehmet Can Hallaç, Kahta'da bir sokak ya da caddenin isminin Gazze olması için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti. Hallaç, 'Gazze'nin ismini Kahta'da yaşatmak için adımlar atacağız' diye konuştu.

Özel, Erdoğan ve Bahçeli Kıbrıs'ta bir araya geldi Özel, Erdoğan ve Bahçeli Kıbrıs'ta bir araya geldi

Erdoğan ve Özel'in bir sonraki buluşması planlandı! Erdoğan ve Özel'in bir sonraki buluşması planlandı!

Kaynak: İHA