Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü kutlamaları için alınan önlemler kapsamında, il genelinde silah taşıma yasağı getirildi. Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 07-12 Şubat 2024 tarihleri arasında meskun mahallerde ve tören alanlarında kurusıkı dahil tabanca ve tüfeklerin, ruhsatlı dahi olsa, taşınmasının yasaklandığı belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, yaşanabilecek üzüntü verici olayları önlemek amacıyla bir dizi önlem alındığı ifade edildi. Bu önlemlerden biri olarak, il genelinde 07-12 Şubat 2024 tarihleri arasında silah taşınmasının yasaklandığı belirtildi. Yasak kapsamında, ruhsatlı dahi olsa, kurusıkı dahil tabanca ve tüfeklerin taşınmasının yasaklandığı vurgulanarak, bu kurallara uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'na göre yasal işlem yapılacağı ifade edildi. Açıklamada, alınan bu kararın halkın güvenliği ve etkinliklerin huzur içinde geçmesi adına alındığına vurgu yapıldı.

Kahramanmaraş’ta Kurtuluş Nedeniyle2

Vatandaşlar kararı destekledi

Valilik tarafından alınan bu karar, vatandaşlar arasında genel olarak olumlu bir şekilde karşılandı. Ali İnce adlı bir vatandaş, "Doğru bir karar alınmış. Fazla aşırıya gitmeden, depremden dolayı hepimizin kaybı var. Ufak çaplı kutlamalar olabilir. Davullar, zurnalar halaylar çekilmesin tabi ki. Sonuçta hepimizin kayıpları var" ifadeleriyle kararı destekledi.

Kahramanmaraş’ta Kurtuluş Nedeniyle

Mustafa Polat adlı bir başka vatandaş ise, "Bu yıl için kaldırıldığı iyi oldu. Depremden dolayı herkesin bir kaybı var. Bence de iyi bir karar almışlar" şeklinde görüş belirtti. Alınan kararın yerinde olduğunu ifade eden vatandaşlar, güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini ve halkın rahatça etkinliklere katılabilmesi için bu tür kararların alınmasının önemli olduğunu dile getirdi.


Kahramanmaraş’ta Kurtuluş Nedeniyle3

Kahramanmaraş’ta Kurtuluş Nedeniyle4

Otel Yangınında Ağır Yaralandı Kendi Ölüm Haberlerini Gülerek Anlattı Otel Yangınında Ağır Yaralandı Kendi Ölüm Haberlerini Gülerek Anlattı

Kahramanmaraş’ta Kurtuluş Nedeniyle5,

Kaynak: İHA