Bodrum'da dehşet anları! Marinada kurşun yağdırdı Bodrum'da dehşet anları! Marinada kurşun yağdırdı

Antalya'nın Alanya ilçesindeki merkezli olarak Adana ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı düzenlenen "Kafes-32" operasyonlarında, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarına göre, organize suç örgütü elebaşı İsmail Süner'in liderliğindeki çeteye büyük bir darbe vuruldu. Operasyonun detaylarına dair bilgiler, Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile kamuoyuyla paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun başarıyla tamamlandığını belirterek, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine göz açtırmayacağız." ifadesini kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda; örgüt lideri İsmail Süner dahil, toplamda 11 şüpheli yakalandı. Operasyon sonucunda ortaya çıkan detaylara göre; örgüt, Antalya (Alanya) genelinde iş yerlerini kurşunlayarak esnaflar üzerinde baskı kuruyor, iş yerlerinden para talep ediyordu. Ayrıca, örgüt lideri ve bazı üyeler, mağdur şahısların ikametine silah zoru ile girerek şahısları kaçırıyor ve polise gitmeme konusunda tehditlerde bulunuyordu. Örgütün ayrıca internet bankacılığı üzerinden şahısların hesaplarındaki paraları kendi hesaplarına aktardığı, müştekilerin kiralık evlerini ellerinden alıp, bu evleri kendilerinin işleteceği tehdidiyle mağdurları korkuttuğu tespit edildi. Operasyonu gerçekleştiren emniyet güçlerine teşekkür eden Bakan Yerlikaya, "Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz." şeklinde bir vurgu yaparak, halkın güvenliği için devletin kararlılığını bir kez daha dile getirdi.

Kaynak: İHA