Süper Lig'in 30. haftasında Fenerbahçe, Trabzonspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Zorlu mücadeleyi sarı lacivertli ekip 3-2'lik skorla kazandı. Ancak maçın ardından yaşananlar gündemi sarsmaya devam ediyor.

Taraftarlar ve Futbolcular Arasındaki Gerilim

Maç sonunda tribünlere ve sahaya yansıyan gerilim, endişe verici boyutlara ulaştı. Fiziksel bir tartışma yaşandı ve bu durum özellikle dikkat çekti. Fenerbahçeli oyuncu Osayi Samuel, sahaya giren ve kendilerine saldıran bir taraftarla arasında yaşanan gerilimle öne çıktı.

Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor

Duvar Grafitisi ve Toplumsal Tepkiler

Yaşanan olayların ardından bazı Fenerbahçe taraftarları, Kadıköy'de bulunan bir duvara maçta yaşanan anı işleyen bir grafiti yaptı. Ancak bu grafiti, kısa süre içinde Kadıköy Belediyesi görevlileri tarafından temizlendi. Belediye yetkilileri, temizleme işleminin emniyet birimlerinin talebi üzerine gerçekleştirildiğini belirtti.

Kadıköy’deki Osayi Samuel’in Grafitisi Silindi-1

Belediye ve Emniyet Müdürlüğü Açıklamaları

Kadıköy Belediyesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, apartman duvarları ve benzeri alanlara yapılan grafitilerin rutin olarak kapatıldığını ve bu işlemin emniyet birimlerinin talebi doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirtti. Emniyet Müdürlüğü ise konuyla ilgili herhangi bir spesifik açıklama yapmadı.

Kaynak: Haber Merkezi