Göztepe yıldız futbolcunun sözleşmesini yeniledi Göztepe yıldız futbolcunun sözleşmesini yeniledi

Türkiye'nin önemli spor organizasyonlarından biri olan 'Junior World Cup Antalya 2024', genç futbolcuları ağırlamak için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu büyük ölçekli uluslararası turnuva, 16-20 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Junior World Cup Antalya 2024 genç futbolcuları ağırlıyor

Turnuvanın Özellikleri ve Katılımcıları

Junior World Cup Antalya, Türkiye'de gençlik futbolunda önemli bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. U8'den U15'e kadar farklı yaş gruplarında mücadele edecek takımlar, Türkiye'nin en büyük gençlik futbol turnuvasında kozlarını paylaşacaklar. Turnuvaya, Güney Amerika'dan River Plates, San Lorenzo, Argentino Juniors; Avrupa'dan Porto, Hertha Berlin, Olympic Marseille; Asya'dan ise Aspire Academy gibi dünya çapında ünlü takımların alt yapı ekipleri katılacak.

Turnuva ve Katılımcı Sayısı

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı bu uluslararası organizasyonda, 8 yaş ile 15 yaş arasında toplam 8 farklı kategoride 3000'den fazla yerli ve yabancı çocuk futbolcu mücadele edecek. Bu büyük organizasyon aynı zamanda 5 kıtadan 300'den fazla takımın ve 5000'den fazla ziyaretçinin katılımıyla Antalya'nın spor turizmi açısından önemli bir adım atmasını sağlayacak.

Junior World Cup Antalya 2024 genç futbolcuları ağırlıyor

Organizasyonun Hedefleri ve Destekçileri

Turnuva Koordinatörü Cüneyt Gazioğlu, Junior World Cup Antalya (JWCA) 2024 organizasyonunun geleneksel olarak her yıl tekrarlanması ve 3 yıl içerisinde kendi kategorisindeki dünyanın en büyük çocuk futbolu organizasyonu olmasını hedefleniyoruz. Bu önemli organizasyona TGA, Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önemli desteklerini sağlıyor. Turnuva kapsamında Antalya’ya gelen sporcular ve yöneticilerin yanı sıra ailelerin de katılımı ile önemli bir turizm hareketi oluşacak ve turizm anlamında değerli bir katma değer sağlanacağına inancımız tam' dedi.

Kaynak: İHA