Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir apartman yöneticisi, tadilat meselesi yüzünden tartıştığı komşusuna pusu kurarak silahlı saldırıda bulundu. Olay yerinde gözaltına alınan apartman yöneticisi, yaraladığı komşusunu eşi ve çocuğunun yanında vurdu. Yaralı komşu, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ankara'da Korkunç Olay: Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti Ankara'da Korkunç Olay: Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti

Olay, sabah saat 07.00 sularında İzmit'in Yahya Kaptan Mahallesi Necip Fazıl Caddesi'nde yer alan 7 katlı bir apartmanın zemin katında meydana geldi. İddiaya göre, apartman yöneticisi M.Ö. (63), komşusu S.D.'ye (38) pusu kurdu ve eşi ile çocuğuyla birlikte apartmandan çıktığı anda tabanca ile saldırıya geçti. Tabancadan çıkan kurşun, komşunun sol bacağına isabet etti. Eşi ve çocuğunun gözleri önünde vurulan S.D., olayın şokuyla yere yığıldı.

Polis ve Sağlık Ekipleri Olay Yerine Sevk Edildi

Silah seslerini duyan mahalle sakinleri hemen 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbarın ardından olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerinde gözaltına alınan M.Ö., polis nezaretinde karakola götürüldü. Yaralı S.D., sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılarak ambulansla Kocaeli Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Polis ekipleri, apartmanın zemin katında ve çevresinde detaylı incelemeler yaptı. Olay sırasında apartmanın zemin katındaki camın da kırıldığı tespit edildi.

Ol

Tadilat Meselesi Yüzünden Tartışma

Olayın perde arkasında, apartman yöneticisi ile komşusu arasında tadilat meselesi nedeniyle çıkan bir tartışma olduğu öğrenildi. M.Ö.'nün, önceki gece WhatsApp üzerinden S.D. ile tartıştığı, ardından bu durumu ilerleterek silahlı saldırıya geçtiği bildirildi.

Tadilat Meselesi Sebebiyle Apartman Yöneticisi Komşusuna Pusu 2

Apartman Yöneticisi Emekli Başçavuş Çıktı

Saldırgan apartman yöneticisinin emekli başçavuş olduğu ortaya çıktı. Polis, gözaltındaki şüpheli M.Ö.'nün karakoldaki işlemlerine devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlattı.

Tadilat Meselesi Sebebiyle Apartman Yöneticisi Komşusuna Pusu

Kaynak: İHA