İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir akrabasını ziyaret eden ve iddiaya göre 12 yaşındaki kuzeninin kızını t*ciz ettiği öne sürülen 49 yaşındaki Tahir A., gözaltına alındı. Taciz iddiası, Tahir A.'nın ziyaret için gittiği kuzeninin evinde gerçekleşti. Evde yalnız olan kuzeninin kızı İ.N.'yi taciz ettiği iddia edilen Tahir A., ziyaretin ardından evden ayrıldıktan sonra olay İ.N.'nin ailesine bildirildi. Aile, suç duyurusunda bulunmak için Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu ve Tahir A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Mersin'de plastik ve ahşap kasa deposunda yangın! Mersin'de plastik ve ahşap kasa deposunda yangın!

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu Tahir A., Bayraklı ilçesindeki bir adreste saklandığı sırada yakalandı ve gözaltına alındı.

Taciz olayını yaşayan İ.N.'nin durumu bir arkadaşına anlattığı mesajlar ortaya çıktı. Mesajlarda, İ.N.'nin, 'Ne yapacağımı bilemedim, direkt ağlamaya başladım' ifade ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlı sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: İHA