İzmir’in Karabağlar ilçesinde, iftar öncesi çıkan tartışma sonucu 66 yaşındaki H.T., karısı İpek Tarhan’ı bıçaklayarak öl*ürdü.

6 Kişi Trans Bireyi Darp Edip Adli Kontrolle Serbest Kaldılar! 6 Kişi Trans Bireyi Darp Edip Adli Kontrolle Serbest Kaldılar!

Olayın Detayları

Olay, Karabağlar ilçesine bağlı Öğretmen Rasime Şeyhoğlu Sokak’ta bir evde meydana geldi. Bilgilere göre, H.T. ile karısı arasında çıkan tartışma k*vgaya dönüştü. H.T., mutfaktan aldığı bıçakla karısını defalarca bıçakladı ve evden ayrıldı. Gürültüyü duyan çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda İpek Tarhan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. C*nayet şüphelisi H.T., polis merkezine giderek olayı itiraf etti ve teslim oldu.

Şüphelinin İfadesi: “Bir Anda Gözüm Döndü”

Cinayet şüphelisi H.T.'nin emniyette verdiği ifadede, eşinin psikolojik sorunları olduğunu ve tartışma esnasında kendisine saldırdığını ve küfür ettiğini belirtti. Bu esnada bir anda gözünün döndüğünü ve karısını b*çaklamaya başladığını ifade etti.

 Depremin Ardından İzmir’e Taşındılar

Öte yandan, çiftin 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Malatya’dan İzmir’e taşındıkları, iki çocukları olduğu ve çocuklarından birinin İstanbul’da üniversite okuduğu öğrenildi. C*nayete kurban giden İpek Tarhan’ın cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. 

Kaynak: İHA